"Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması 2011"

mimarizm.com / 24 Mayıs 2011
"Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması 2011"

Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması'nın bu seneki ayağı "YÜZ YÜZE" temasıyla Eskişehir, Karakayalar'da gerçekleşiyor. Öğrenme, üretme, eğlenme ve bilinçlenmenin bir arada hedeflendiği bir haftalık kampta, mimarlık öğrencilerinin tek bir ortamda '100 100'e tartışmalar yaparak doğayla yüzleşmesi amaçlanıyor. 

"Mimar mı doğaya hükmedendir yoksa doğa mı mimara?" sorusundan yola çıkan UMÖB 11; 1993 yılındaki ilk buluşmanın ruhunu yeniden canlandırılmasının yanı sıra, öğrencilerin birbirlerini doğada tanıyarak, her şeyi kendilerinin ürettiği, birbirlerinden ayrı olmayı değil bir arada olmayı deneyimleyebilecekleri bir organizasyona imza atmayı amaçlıyor.

Şehrin merkezinden uzak bir buluşma yeri seçilerek, şehrin gürültüsünden uzak, her şeye kolayca ulaşılamayan, organize olmayan doğal bir çevrede, tamamen tüketici değil, aynı zamanda üretici de olmanın yanında, herkesin bir arada olup tartışabildiği, 100 kişiyle, 100 100'e atölyelerin ya da tartışma platformlarının oluşabildiği bir alan yaratılacak.

27 Haziran - 3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek buluşmanın beş günü "Karakaya" kamp alanında, iki günü ise çalışmaları şehirde tamamlama düşüncesi ile Eskişehir'de gerçekleşiyor.


Kayıt olmak için lütfen
tıklayınız.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :