Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması 10.5

mimarizm.com / 10 Ocak 2011
Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması 10.5

Türkiye'nin farklı bölgelerinden mimarlık bölümü öğrencilerini ve mimarlık ile diğer sanat dallarından önde gelen isimleri bir araya getiren "Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması", mimarlık öğrencilerinin öğrenim süreçlerinde deneyimleme fırsatı bulamadıkları atölye çalışmaları, tartışmalar, söyleşiler, geziler gibi etkinlikleri birleştirerek öğrencilerde farkındalık ve etkileşim sağlamayı amaçlıyor.

"Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması" (UMÖB), UMÖB 10,5 Organizasyon Komitesi tarafından ve diğer üniversitelerin mimarlık öğrencilerinin, Mimarlar Odası İzmir Şubesi'nin ve Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile sponsorların desteğiyle gerçekleştiriliyor.

İlki 1997 yılında Ankara Gazi Üniversitesi'nde düzenlenen ve sonrasında sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon ve Gazi Magusa şehirlerine uzanan etkinlik dizisinin "10,5"uncu ayağı olacak organizasyon, mimarlık öğrencilerinin sadece mimarlık uğraşı ile değil diğer sanat dallarıyla da tanışmasını teşvik edecek. Buluşma 10,5'ta müzik, resim, heykel, karikatür, fotoğraf ve mimari tasarım algısı konularında atölye çalışmaları ve söyleşiler düzenlenecek.

29 Ocak – 04 Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması"nın bu seneki konsepti "35e50" ismini taşıyacak. 85 kayıtlı katılımcının yer alacağı etkinlikte, atölyeler dışındaki faaliyetler herkesin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :