Ters Köşe Ekoloji

mimarizm.com / 19 Haziran 2019
XXI Mimarlık, Tasarım ve Mekan dergisinin web sitesindeki yazı dizisinin derlenmesiyle hayat bulan Ters Köşe Ekoloji kitabının lansmanı, 27 Haziran’da Studio-X’te yazarların katılımıyla gerçekleşecek.

Ters Köşe Ekoloji’nin editörü Ayşen Ciravoğlu ile kitabın yazarları Elif Kendir Beraha, Fulya Özsel Akipek, Nurbin Paker ve Özlem Bahadır Karaoğlu bir yuvarlak masa konuşması için bir araya geleceği etkinlikte, ekoloji mücadelelerine mimarlık disiplini içinden geliştirilebilecek alternatif çözüm yolları tartışılacak.

Ters Köşe Ekoloji kitabı, ekolojik, yeşil, sürdürülebilir yapıların üzerine inşa edildiği temelleri sarsarak mimarlığın kentte ve kırda edinebileceği rolleri sorguluyor. Kuramsal Açılımlar, Yap Yık At, Kırsalda Yapmak/Yaşamak ve Kent ve Alternatif Pratikler başlıkları altında çeşitlenen tartışmalar, doğaya ve ekolojik döngüye bakışımızı farklı noktalara yönlendiriyor.

Ayşen Ciravoğlu editörlüğünde ve And Akman, Berrak Kırbaş Akyürek, Can Boyacıoğlu, Elif Kendir Beraha, Esra Sert, Fulya Özsel Akipek, Merve Titiz Akman, Nurbin Paker, Özlem Bahadır Karaoğlu, Semin Erkenez, Sevgi Baysal ve Zeynep Durmuş Arsan’ın katkılarıyla hazırlanan kitap, Puna Yayın’dan çıktı.

27 Haziran’da Studio-X’te gerçekleşecek etkinlik 19:30’da başlayacaktır.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :