Şehir Konuşmaları | Katılım Kültürü ve Kent Konseyi Deneyimi

mimarizm.com / 13 Aralık 2022
İstanbul Kent Konseyi Başkanı Mimar Tülin Hadi, şehirde daha iyi mekanların katılım kültürüyle bağlantısını ele alacağı söyleşiyle 17 Aralık Cumartesi 14.00’te İskele’de!

Türkiye Tasarım Vakfı Şehir Konuşmaları serisinin bu ayki konuğu TeCe Mimarlık kurucu ortağı ve İstanbul Kent Konseyi başkanı Tülin Hadi. Hadi, şehirde daha iyi mekanların ve iyi bir yaşamın katılım kültürüyle bağlantısını aktif yurttaşlığı teşvik etmek, yurttaşların deneyimlerinden yararlanmak ve yönetimde sorumluluğun paylaşılması konularıyla ele alacağı “Katılım Kültürü ve Kent Konseyi Deneyimi” başlıklı söyleşiyle 17 Aralık Cumartesi günü 14.00’te İskele’de!

Dünyanın her yerinde temsili demokrasiye ve karar vericilere güven azalırken katılımcılığa duyulan ihtiyaç giderek kendini daha çok hissettiriyor. Hele de kalabalık insan gruplarının hayatını şekillendiren şehirlerde daha iyi bir mekan ve daha iyi bir yaşam için katılım neredeyse zorunluluk. Mekansal örnekleri iki elin parmakları kadar olmasa da, Türkiye’de katılımcılık sanılandan daha iyi bir düzeyde. Aktif yurttaşlığı teşvik etmek, yurttaşların deneyimlerinden yararlanmak, yönetimde sorumluluğu paylaşmak üzere 2019’da kurulan İstanbul Kent Konseyi İstanbul’un yönetimine katılmak üzere varlık gösteriyor.

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :