Renkli DYOloglar’da Arkeolojideki Renk Kavramı Üzerine

mimarizm.com / 10 Temmuz 2020
DYO’nun, AURA İstanbul işbirliği ile gerçekleştirdiği, Türkiye’nin Renkleri ile ‘Renkli DYOloglar’ söyleşi serisinin 11 Temmuz günü konukları Arkeolog, Editör Nezih Başgelen ve Yüksek Mimar Erhan İşözen.

DYO’nun, AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirdiği söyleşi serisinde, konuşmacılar; gastronomiden seyahate, felsefeden edebiyata, arkeolojiden çağdaş sanata, müzikten mimariye, kendi disiplinleri içerisinde sahip oldukları özgün bakış açılarıyla “renk” kavramını düşündürücü bir şekilde yeniden tanımlıyor. DYO, proje kapsamında Türkiye’nin renkleri olan çok değerli isimleri, YouTube üzerinden ‘Renkli DYOloglar’ canlı yayın söyleşileriyle bir araya getiriyor.

Her hafta DYO Boya’nın YouTube sayfasından canlı yayımlanan söyleşilerde konuşmacılar, üzerinde yaşadığımız toprakların kültürel yapısının hayatımıza kattığı renkleri farklı yönlerden ele alıyor. Renkli DYOloglar Türkiye’nin Renkleri bu Cumartesi, “Arkeoloji” teması ile devam ediyor. Bu haftanın konukları Arkeoloji ve Sanat Yayınları’nın kurucusu Arkeolog, Editör Nezih Başgelen ve AURA İstanbul Kurucu Üyesi Yüksek Mimar Erhan İşözen ülkemizin zengin arkeolojik potansiyelini, antik kentlerini, renklerin kendileri için ne ifade ettiğini ve hangi bakış açıları ile rengi ele aldıklarını anlatacaklar.

11 Temmuz Cumartesi günü saat 15:00’da Youtube kanalından canlı yayımlanacak olan program linkten izlenebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :