Peyzaj Konuşmaları - 2 | Peyzaj Performansını Ölçmede Kullanılan Yöntemler ve Araçlar: Amerika’dan Örnekler

mimarizm.com / 03 Mart 2021
TMMOB Peyzaj Mimarları Odası'nın düzenlediği "Peyzaj Konuşmaları" serisinin ikincisi "Peyzaj Performansını Ölçmede Kullanılan Yöntemler ve Araçlar: Amerika’dan Örnekler" başlığıyla 12 Mart Cuma günü online olarak gerçekleşecek.

Etkinlik Metni

Mesleğin farklı alanlarında Peyzaj Mimarlığına katkı koyan konuklarımız ile yapacağımız "Peyzaj Konuşmaları" serimizin ikincisi Florida International University Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebru Özer`in katılımı ile "Peyzaj Performansını Ölçmede Kullanılan Yöntemler ve Araçlar: Amerika`dan Örnekler" üzerine gerçekleşecektir.

Peyzaj performansı, peyzaj çözümlerinin amaçlarını yerine getirme ve sürdürülebilirliğe katkıda bulunma etkinliğinin bir ölçüsü olarak tanımlanabilmektedir ve ölçülebilir sonuçlara dayalı olarak çevresel, sosyal ve ekonomik hedeflere yönelik ilerlemenin değerlendirilmesini içermektedir. Konuğumuz Doç. Dr. Ebru Özer`in, peyzaj performansının nasıl ölçüldüğünü ve Amerika`dan örnek projeler kullanarak performans ölçümünde kullanılan yöntem ve araçları anlatacağı konuşmanın moderatörlüğü TMMOB Peyzaj Mimarları Odası 14. Dönem Yönetim Kurulu Üyemiz Doç. Dr. Funda Baş Bütüner tarafından yapılacaktır.

Herkese açık söyleşi 12 Mart 2021 Cuma günü saat 19.30`da TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Youtube Kanalından canlı olarak izlenebilir.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Youtube Kanalı için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :