Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Fransa

mimarizm.com / 02 Ocak 2019
Fransa’daki sanat kurumu ve modellerini ele alan "Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Fransa", ilk etkinliğinde dünyanın önde gelen sanat kurumlarından Paris’teki Centre Pompidou’nun direktörü Bernard Blistène’i ağırlıyor.

İstanbul Modern’in 2012 yılında düzenlemeye başladığı “Müzeler Konuşuyor”, uluslararası müze profesyonellerini Türkiye’deki meslektaşlarının yanısıra müze ziyaretçileriyle ve internet üzerinden küresel izleyicilerle buluşturan bir söyleşi platformudur.

Müzeler Konuşuyor, 2012-2014 yıllarında Amerika, 2014-2015’te Birleşik Krallık ve 2016-2017’de Almanya’nın ardından, 2019 yılında İstanbul Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Fransa’ya odaklanıyor.

İstanbul Modern, program kapsamında Fransa’daki altı sanat kurumundan temsilcileri İstanbul’da ağırlıyor. Söyleşi dizisi, Fransa’daki sanat kurumlarının müzecilik alanına getirdiği özgün katkılara, kurumların tarihlerine, organizasyon yapılarına ve gelecek stratejilerine odaklanıyor.

16 Ocak Çarşamba günü saat 19:00'da başlayacak etkinliğe kayıt için tıklayın

*

Bernard Blistène hakkında
2013 yılından itibaren Centre Pompidou’nun direktörlüğünü yürüten Bernard Blistène, Birleşik Devletler’de pek çok serginin gerçekleştirilmesinde görev aldıktan sonra, Centre Pompidou’da 2000 yılında Sanat Üretimi Genel Müfettişi ve 2008 yılında Kültürel Gelişim Bölümü Direktörü olarak görevlendirildi. Bu görevi süresince “Un Nouveau Festival” (Yeni Bir Festival) adıyla farklı güncel sanat alanlarını birbiriyle buluşturan bir etkinlik tasarladı. Blistène, hâlen Centre Pompidou’da modern ve çağdaş sanat koleksiyonlarının geliştirilmesi ve restorasyonundan sorumlu olarak görevine devam ediyor.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :