Mimarlık+Kriz II

mimarizm.com / 03 Aralık 2019
Mimarlıkta Dayanışmacı Taban Hareketi’nin düzenlediği "Mimarlık ve Kriz" etkinlik dizisi 9 Aralık günü Pelin Tan ve Bülent Tanju’nın söyleşisi ile devam ediyor.

"Mimarlıkta Dayanışmacı Taban Hareketi, 2000’li yıllarda mimarlık okumuş, bu yıllarda mesleki pratik içinde olan mimarların ekolojik, ekonomik, politik ve toplumsal krizler bağlamında farklı bir dünyada var olmaya çalıştıklarını ve tam da bu biçimlerin yeni olasılık ve kısıtları da beraberinde getirdiğini düşünüyor. Hatta yeni tür mimarlık örgütlenmelerine de (Mimarlar Odası dahil) ihtiyacı olduğunu öne sürüyor, mimarlık pratiğini masaya yatırıyor".

Pelin Tan ve Bülent Tanju'nun katılımı ile gerçekleşecek Mimarlık+Kriz II başlıklı etkinlik Tasarım Atölyesi Kadıköy'de saat 19:30'da başlayacak.

*

Mimarlıkta Dayanışmacı Taban Hareketi hakkında

Yaşanabilir çevreler, kamusal fayda ve emeğin korunması siyasetini yapabilmek, meslek politikası üretebilmek, dayanışmayı büyütmek için bir araya gelmiş mimarlardan oluşan mesleki bir topluluk. Daha iyi bir meslek ortamı düşleyenlerin dâhil olduğu bir yan yana geliş; her geçen gün kötüleşen sektör eliyle, kaybolan hayatlarımızda meslektaş dayanışması göstererek birbirine tutunmaya çalışan mimarlardan oluşuyor. Yeni dönemin ihtiyaçlarını gözetecek şekilde, bir arada olmanın dayanışmanın her fırsatta yöntemlerini arıyor. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :