MİM-AD Seminerleri: Frigya

mimarizm.com / 10 Haziran 2024
"Frigya: Tarihi Çevre İçinde Hayatlar" semineri 11 Haziran 2024 Salı günü Seda Kula ve Jale Beşkonaklı katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

MİM-AD - Mimarlık Kültürü ve Mirası Araştırmaları Derneği'nin düzenlediği Frigya: Tarihi Çevre İçinde Hayatlar semineri 11 Haziran 2024 Salı, saat 19:30'da çevrim içi olarak gerçekleşecek. 

Seminer duyurusu

"2021 ve 2022 yıllarında yaptığımız iki gezi ile Frigya bölgesini fotoğrafladık. 2021 Eylül’ünde Seyitgazi tarafından başlayarak Yazılıkaya’ya ve Midas Kentine kadar olan bölümü ve ardından da Göynüş Vadisi’nden Döğer’e kadar olan diğer kısmı dolaştık. Sonrasında yolumuz 100 km kadar batıdaki Roma kenti Aizanoi’ye uzandı. 2022 Eylül ayında bölgeye tekrar bir gezi yaptık. Bu kez Afyonkarahisar’dan Uşak’a kadar uzandık, Kütahya’yı daha ayrıntılı gözlemleme fırsatımız oldu. Önceki seneye göre Ayazini ve Aizanoi’da meydana gelen hızlı değişimleri belgelemeye çalıştık. Tüm bu coğrafyayı doğa ve insan yerleşimlerinin tarih boyu kesintisiz birlikteliği ile katman katman gözlemledik, hayatın ve mekanların zaman boyutundaki sürekliliğine tanık olduk. Bu büyüleyici atmosferi mimar gözüyle belgelemek için hazırladığımız iki fotoğraf gösterisini ve izlenimlerimizi sizlerle paylaşmak istedik".

Seminer çevrimiçi olarak Zoom ortamında yapılacaktır. Kayıt için mimadseminerleri@gmail.com adresine ad ve e-posta adresi bildirilldiğinde, Zoom bağlantısı mail ile geri iletilecektir.

*

Seda Kula hakkında

İstanbul’da doğdu. İTÜ Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2014’te İTÜ’de Mimarlık Tarihi doktorasını tamamladı. 2015 yılından beri Gebze Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak bu alanda araştırmaya ve öğrenci yetiştirmeye devam ediyor.

Jale Beşkonaklı hakkında

ODTÜ Mimarlık Bölümünden mezun oldu, sonrasında ODTÜ ve İTÜ Mimarlık Fakültelerinde Restorasyon programlarında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. 1993- 2020 yılları arasında TBMM Milli Saraylar İdaresi Başkanlığında çalıştı. Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Tarihi programında yarı zamanlı ders veriyor.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :