Mekan Konuşmaları 72 / Anatomik ve Sentetik: Uygulamalı Tasarım

mimarizm.com / 01 Aralık 2020
Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans öğrencilerinin düzenlediği “Mekan Konuşmaları”nın yeni konuğu Nilüfer Kozikoğlu.

Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans öğrencilerinin düzenlediği “Mekan Konuşmaları” serisinin 72.sine, "Anatomik ve Sentetik:Uygulamalı Tasarım" konulu konuşmasıyla Nilüfer Kozikoğlu konuk olacak.

4 Aralık 2020 Cuma günü, saat 18.00'da gerçekleşecek konuşma herkese açık.

Etkinlik Bilgisi

Online Yayın: Zoom Meeting
Meeting ID: 840 1351 4414
Password: 291622

 

*

Nilüfer Kozikoğlu Hakkında

Nilüfer Kozikoğlu 1995'te Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde lisans, 2003'te ise Londra Architectural Assosiation School of Architecture'da yüksek lisans derecesini tamamladı. Mimari tasarım işlerini NK Agency adı altında; prototipik tasarım işlerini ise Urban Atölye olarak yürütüyor.

Nilüfer Kozikoğlu, beton kabuk hafif yapıların tarihsel gelişiminden ve doğada benzer yapılardan örnekler verecek ve Fibrobeton işbirliği yürüttüğü ve MIT'de sunduğu rhizom kabuk yapı araştırması olan Alveosis germe kalıplı dokuma tekniğini aktaracaktır. Dünyada yürütülen benzer araştırmalara ve kabuk yapı biçimlerine karşılık gelen olası yeni bina özellikleri ile konuşma genişletilecektir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :