Kent Oyunları

mimarizm.com / 15 Haziran 2022
OyunMu ve Mimarizm iş birliğiyle gerçekleşen, “Mekan” ve “Oyun” üzerine deneysel üretimler yapmayı hedefleyen “Kent Oyunları” atölye serisinin ilki 19 Haziran 2022 günü saat 14:00’da Kadıköy’de gerçekleşecek.

"Kent Oyunları" Neyi Amaçlar?

"Oyun Oynamak" insanların arasındaki etkileşimi iyileştirmenin yanında insanları ve mekanları birbirine bağlar. Mekanla bağ kurmamızı ve mekanı hissetmemize yardımcı olur. "Oyun ile dönüştürülen mekanlar" insanlara mutluluk veren bir durak noktası haline gelir. Kullanıcının benimsediği ve sahip çıktığı ‘mimari bir öge’ olarak hayatımıza yer eder. 

"Kent Oyunları" serisindeki amaç "Oyun ve Mekan" pratiğini enstalasyon çalışmalarıyla sokaklara taşımaktır. Sokaktaki oyun kültürünün giderek unutulması sebebiyle hem bireysel açıdan hem de kültürümüz açısından birçok değerimizi kaybetmiş durumdayız. Bu değeri tekrar hatırlatmak ve çocukların "Sokaktaki Oyun Hakları"nı da bu enstalasyon çalışmalarında vurgulamak temel amaçlarımızdandır. Mekan ve kullanıcı arasında güçlü bir bağ kurmayı hedeflediğimiz için bu çalışmalar kamusal alanlarda, herkesin katılımına açık bir şekilde yapılmaktadır.

"Mekan” ve “Oyun” üzerine deneysel üretimler yapmayı hedefleyen “Kent Oyunları” atölye serisinin ilki 19 Haziran 2022 Pazar günü saat 14:00’da Kadıköy’de gerçekleşecek. Atölyenin oyun konsepti ise "Sek Sek". 

Katılım için kayıt şartı bulunan atölyeye kaydolmak için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :