“HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu” Yeni Macerasına Başladı: Kamusal Yaşam

mimarizm.com / 05 Nisan 2019
Tüm şehir sevenlerin katılımına açık olan “HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu" etkinliği 11 Nisan 2019 akşamı Studio-X Istanbul’da gerçekleşecek.

“HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu”na katkı verenlerin de yer alacağı etkinliğe projenin yaratıcısı Alexis Şanal tüm şehir sevenleri herkesi davet ediyor:

Birlikte bu yeni aşamayı paylaşmak ve kutlamak istiyoruz. Süreç içindeki katkılarınız, geri bildirimleriniz, deneyimleriniz ve desteğiniz bizleri motive etti. Mahalle sakinlerinin, profesyonellerin ve öğrencilerin bu kart destesini nasıl kullandıklarını; yeni içeriği nasıl geliştirdiklerini ve yeniden icat ettiklerini büyük bir heyecanla gözlemledik.

HEY! 2014’te Studio-X Istanbul’un desteği ile İstanbul’un şehir tasarımı ve sanatsal bilgisini İstanbullulardan öğrenme fikriyle yola çıktı. Bu kart oyunu, 150'den fazla katılımcı ve benzerine az rastlanacak şekilde bir araya gelmiş tasarım ekibi ile birlikte, vatandaşların kamusal alan değişiminde seslerini güçlendirmeleri için bir tasarım aracı olarak geliştirildi.

Bugün “HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu” İngilizce ve Türkçe ilk baskısıyla yayında. HEY! küresel olarak yeni topluluklar, kamusal alan tasarım girişimleri ve içerik oluşturanları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Şu an yeni katılımcılar, yeni kategoriler için fikirler ve birlikte üretecek tasarım liderleri arıyoruz.

Şehirliler için yeni tasarım araçlarının nasıl kullanılıp yeniden icat edildiği ve geliştirildiğini anlamak için liseler, üniversite öğrenci kulüpleri, STK’lar ve profesyonellerle çalıştığımız yeni bir deneme aşamadayız.

Katkıda bulunanları, yazar buluşmalarını ve atölye çalışmalarını paylaşacağımız bu etkinlikte, aynı zamanda bir HEY!Oyna da gerçekleştireceğiz! Aynı zamanda yeni konular, kategoriler ve ortaklar tanıtılacak. En önemlisi ise bugünü, 5 yıllık yolculuğumuz boyunca parlak fikirleri ve destekleriyle bize destek olan dostlarımızla birlikte kutlamak.

Etkinlik 11 Nisan 2019 Perşembe günü saat 18:00'da başlayacaktır. Facebook üzerinden kayıt olmak için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :