Gesture as Principle: Tectonics and Resource Awareness in Architecture

mimarizm.com / 06 Nisan 2021
Yaşar Üniversitesi Mimarlık Lisansüstü Programında Doç. Dr. Yenal Akgün tarafından yürütülen Mimarlıkta Strüktürel Morfoloji dersi kapsamında düzenlenecek seminer dizisinin ilki 7 Nisan 2021, saat 16:30’da gerçekleşecek.

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Lisansüstü Programında Doç. Dr. Yenal Akgün tarafından yürütülen Mimarlıkta Strüktürel Morfoloji dersi kapsamında, bu bahar döneminde uluslararası bir seminerler dizisi düzenleniyor. Bu seminerlerden ilki Danimarka Aalborg Üniversitesi Mimarlık, Tasarım ve Medya Teknolojisi Bölümü’nden Doç. Dr. Marie Frier Hvejsel tarafından “Gesture as Principle: Tectonics and Resource Awareness in Architecture” başlığı ile 07 Nisan 2021, saat 16:30’da Zoom ortamında gerçekleşecek. 

Sunum, tektonik kavramını ve bu kavramı oluşturan teknik ve estetik bileşenlerin, mimaride kaynak duyarlılığı/farkındalığı oluşturmaya yönelik bir yöntem olarak nasıl kullanabileceğimizi tartışacak. Sunumda, estetik ve tekniğin farklı ölçeklerde birbirini nasıl beslediği, araştırma, eğitim ve mesleki pratiğin kesişimi ekseninde çeşitli örnekler ile desteklenerek aktarılacak.

Herkesin katılımına açık olan seminere https://arch.yasar.edu.tr/event/ adresinden erişilebilir.

*

Dr. Marie Frier Hvejsel hakkında

Aalborg Üniversitesi Mimarlık, Tasarım ve Medya Teknolojileri Bölümü’nde Mimarlıkta Tektonik Laboratuvarının (www.tia.aau.dk)  başkanlığını yapmakta; aynı zamanda mimaride kritik bir yöntem olarak tektoniği araştıran bir dizi araştırma yayınının yazarı ve editörlüğünü yürütmektedir. Akademik kariyerinin yanı sıra Frier Mimarlık şirketinde (www.frierarchitecture.dk) meslek pratiğini devam ettirmektedir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :