Endüstriyel Tasarım Bienali

Filiz YAVUZ / 29 Ağustos 2008
Endüstriyel Tasarım Bienali

Görsel iletişim ve tasarım konseptine odaklanan "The Biennial of Industriyel Desing (BİO) / Endüstriyel Tasarım Bienali" tasarımcıları, üreticileri ve öğrencileri biraraya getiriyor.

Bienal, günlük sorunlara yaratıcı ve yenilikçi çözümler bulmayı amaçlayan; sürdürülebilir gelişim, sosyal sorumluluk ve kullanıcıların özel ihtiyaçlarına doğru yönelmiş olan tasarım projelerinin üstüne eğiliyor.

Sergilenmek üzere seçilen işler, seçici komite tarafından görsel iletişim ve tasarım konsepti kriterlerine göre değerlendirilecek. Ödüle layık görülen projelere bienal kapsamında, BIO Altın Madalya, BIO Nitelikli Konsept ve BİO Mansiyon ödülleri verilecek.

Bienalde neler sergilenecek?

Bienalde "üretim" başlığı altında seri üretim halindeki ürünler, üretimine henüz başlanmamış ürünler ya da tek ürünler, "görsel iletişim" başlığı altında orientasyon sistemleri, fonksiyonel işaret sistemleri, bilgi grafikleri, ürün grafikleri gibi fikirler ve endüstriyel ürünlerle işbirliği halindeki tasarımlar ve "tasarım konsepti" başlığı altıda ise prototip ya da modelleme şeklindeki tasarım konseptleri ve öğrencilerin işleri sergilenecek

Haber, etkinliğin resmi web sitesinden derlenmiştir.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :