EKA Kainak Sultanbeyli'de Erişilebilir Sokak Projesi - Online Tasarım Maratonu

mimarizm.com / 30 Kasım 2022
Sultanbeyli’de Erişilebilir Sokak Projesi kapsamında düzenlenen Tasarım Maratonu, 3 - 4 Aralık tarihlerinde çevrimiçi gerçekleştirilecek.

Tasarım Maratonu

Kainak, Erişilebilir Her Şey ve Sultanbeyli Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilecek Sultanbeyli'de sokakların güvenilir ve erişilebilir tasarımını hedef alan ve gelecek dönemde faaliyetlerine başlayacak olan Dr. Ahmet - Ayşe Ayyıldız Engelsiz Yaşam Merkezi çevresinin düzenlenmesine odaklanan Tasarım maratonu 2 gün boyunca online gerçekleştirilecektir. Maratona katılım 3 - 4 Aralık Cumartesi ve Pazar günleri zoom üzerinden sağlanacaktır.

Katılım Şartları

- Grup başvuruları ve bireysel başvurular kabul edilmektedir. Grup olarak yapılan başvurularda grupların en fazla 5 kişi olması beklenmektedir. Bireysel başvuran katılımcılarla maraton günü gruplar oluşturulacaktır.

- Tasarım, görsel sanatlar, mimarlık, planlama, sosyal bilimler gibi ilgili bölümlerden 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri veya mezuniyetinin üzerinden en fazla 2 yıl geçmiş konuyla ilgilenen kişilerin katılımına açıktır.

- Maraton boyunca katılımcıların şahsen Zoom toplantısına katılmaları beklenmektedir.

Katılımcılardan Beklenenler

Proje kapsamında Sultanbeyli mahallesi sınırları içerisinde erişilebilirlik standartlarının yeniden düşünülmesi ve standartların üzerinde uygulama önerileri sunulması beklenmektedir. Uygulanabilir, yenilikçi ve projenin konusuyla ilişkili şekilde herkes için kapsayıcı ve güvenli bir sokak tasarımı ortaya koymak projelerden beklenendir. Maraton başlamadan önce katılımcılar projelerden beklentiler hakkında daha detaylı bilgi alabilecektir.

Etkinlik Akışı

Gün 1
9:00 - 9:30 Açılış
9:30 - 11:00 Sunumlar
11:30 - 17:00 Serbest Çalışma ve Mentor Desteği

Gün 2
9:00 - 12:00 Serbest Çalışma ve Mentor Desteği
12:00 - 13:00 Öğle Yemeği Arası
13:00 - 15:00 Son Serbest Çalışma
15:00 - 17:00 Sunumlar ve Kapanış Değerlendirmesi

Üretilecek olan ürünler proje ekibi tarafından proje raporunda yer verilmek üzere kullanılacaktır. Hazırlanan görseller maratondan sonraki 1 haftada çevrede yaşayan ve çalışan vatandaşın incelemesi ve görüş bildirmesi adına Sultanbeyli Belediyesi'nde sergilenecektir. Sergi hakkında detaylı bilgi maraton günü paylaşılacaktır.

Tasarım Maratonu'na katılım formu için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :