Cumartesi Aurası: Koray Malhan "Bir İhtimal Daha Var"

mimarizm.com / 11 Aralık 2020
Cumartesi Aurası, 12 Aralık Cumartesi günü dijital etkinliğinde “Bir İhtimal Daha Var” başlıklı konuşması ile Koray Malhan'ı ağırlıyor.

Mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcılara tek yarıyıllık yoğun bir çalışma ortamı sunan İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul’un, sertifika programı dahilinde mimarlık, şehircilik, sanat, felsefe, edebiyat ve teknoloji dallarında düzenlediği disiplinler arası konferans dizisi Cumartesi Aurası; Endüstri Ürünleri Tasarımcısı, Koleksiyon Mobilya’nın Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan’ın katılımıyla devam ediyor.

12 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’te gerçekleşecek etkinlikte Koray Malhan, “Bir İhtimal Daha Var…” başlıklı konuşmasıyla sosyal mekanların dönüşümü ve kıvılcım üzerine düşüncülerini katılımcılarla paylaşacak.

Herkese açık ve ücretsiz olan dijital etkinliğe kayıt için tıklayın

Etkinlik için kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki, e-posta yoluyla iletilecektir. Etkinlik AURA İstanbul YouTube kanalından  canlı olarak da yayınlanacak.

 

*

Koray Malhan Hakkında

1972 yılında Ankara’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde başladığı endüstri ürünleri tasarımı eğitimini, 1995 yılında Londra’da Ravensbourne Tasarım ve İletişim Bölümü’nde (Ravensbourne College of Design & Communication) tamamladı. 2000 yılına kadar Koleksiyon’da tasarım projelerinde görev aldı. Daha sonra iki yıl süresince şirketin marka ve ürün direktörlüğünü üstlendi. Malhan, 2002 senesinden bu yana tasarım projelerinin geliştirilmesi, yabancı tasarımcı ve stüdyolarla çalışmalar ve markanın iletişimiyle ilgili konularda çalışmalarını sürdürüyor. Koleksiyon çatısı altındaki yeni yapılanma doğrultusunda 2012 itibarıyla Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörlük görevini yürüten Malhan, bu kapsamda markanın tüm ofis ürün ailesini ve temalarını yönetiyor. Kendi tasarımlarının yanı sıra uluslararası tasarımcı ve tasarım stüdyolarını yönlendirerek gerekli tematik bütünlüğün elde edilmesini sağlayan Malhan bu yöndeki son dönem çalışmaları içinde Gerhard Reichert ve Heinrich Iglseder ile birlikte tasarladığı Gala ofis koltuğu ile Good Design, Red Dot ve Design Turkey tasarım ödüllerini almaya hak kazandı. Diğer bir güncel tasarımı Ikaros ile Amerika’da verilen Metropolis LIKES ve The Architect’s Newspaper: Best of Product Award ödüllerine layık görüldü.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :