Budapeşte Art Nouveau Mimarlığında Detaylar II

mimarizm.com / 19 Şubat 2020
Akademisyen ve seramik sanatçısı Alev Oskay’ın “Budapeşte Art Nouveau Mimarlığında Detaylar II” konuşması 22 Şubat’ta Arkeopera’da gerçekleşecek.

Budapeşte Art Nouveau Mimarlığında Detaylar konuşması, Macar halk sanatları ve kökenlerinin mimariye yansımalarını, kendini Art Nouveau gezgini olarak tanımlayan sanatçı Alev Oskay’ın, kendi çektiği bina fotoğrafları üzerinden okumasını içeriyor.

Aynı zamanda akademisyen ve seramik sanatçısı olan Alev Oskay, Macar sanatında ve Art Nouveau mimarisinde üslup özelliği açısından seramiğin yeri ve önemine detaylar ölçeğinde dikkat çekiyor.

Birincisi Aralık ayında yapılan konuşmanın devamı niteliğinde olacak etkinlik 22 Şubat Cumartesi günü saat 17:00'da başlayacak.

 

*

 Alev Oskay hakkında

1970 İstanbul’da doğdu. 1990 MSÜ GSF Seramik ve Cam Ana Sanat Dalından mezun oldu. Yüksek lisansını İTÜ Görsel ve Çevresel Sanat Programı’nda tamamladı. Özel kurumlarda seramik dersleri verdi. Çocuklar, yetişkinler, engelliler, otizm ve down sendromlu çocuklar gibi pek çok farklı gruplarla seramik çalışmaları yaptı. İstanbul'da 2000 yılında kendi atölyesini, 2004 yılında İKÜ seramik atölyesini kurdu. Dört kişisel sergisi bulunan sanatçının, ellinin üzerinde yurtiçi ile yurtdışı karma sergilerde çalışmaları yer aldı ve çeşitli workshoplar düzenledi. Halen İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Seramik, Mimaride Seramik ve Seramikte Yüzey Tasarımı dersleri vermekte ve çalışmalarını İstanbul’da kendi atölyesinde sürdürmektedir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :