Bademlik Tasarım Festivali 2022

mimarizm.com / 24 Mayıs 2022
Bademlik Tasarım Festivali 2022, ''ALTÜST'' teması ile 3 - 4 - 5 Haziran tarihlerinde Eskişehir'de gerçekleşecek.

Bademlik Tasarım Festivali, 2013'te Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde bir grup öğrencinin başlattığı atölye çalışmaları, konser, tiyatro gibi etkinliklerle çoğu mimarlık bölümü öğrencisi olmak üzere farklı tasarım disiplinlerinden öğrencileri bir araya getiren ve farklı pencereler açmayı amaçlayan bir etkinliktir. Türkiye'nin birçok şehrinden başta Mimarlık bölümü olmak üzere Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, Moda Tasarımı, Grafik Tasarım gibi çok çeşitli bölümden öğrenciler katılmıştır.

Geçirdiğimiz dokuz yıldan beri 2700'ün üzerinde başvurusu olan etkinlik bugüne kadar 1000’in üzerinde katılımcı, 120 profesyonel atölye yürütücüsü ve onlarca farklı tasarım disiplininden atölyeye ev sahipliği yapmış, 2016 ve 2018 yılında yurt dışından gelen yürütücülerin katılımı ile uluslararası bir boyuta taşınmıştır. 2021 yılında ise Covid-19 Salgını sebebi ile çevrimiçi platformda düzenlenmiştir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü Mimarlık ve Tasarım Kulübü'nün düzenlediği etkinlik bu sene, 3-4-5 Haziran tarihleri arasında Bademlik Eskişehir'de gerçekleşecek. "ALTÜST'' teması ile düzenlenecek Bademlik Tasarım Festivali 2022'ye başvurular 23 - 27 Mayıs tarihleri arasında kabul edilecek.

Festivalde; Can Cumalı, Çağlar İşbilir, Eren Su Kibele Yarman, Aybars Yücel (Devak), Gülberk Kara, Ertuğrul Erkan, Merve Akdoğan, Aysima Akın, Deniz Korkmaz, Furkan Filiz, Bünyamin Atan isimler çeşitli atölyelere ev sahipliği yapacak.

Başvuru ve diğer festival süreci için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :