ATÖLYE’de “Şehir Plânlamasına Çocukları Dâhil  Etmek”

mimarizm.com / 22 Mayıs 2019
Bu yıl “Şehir ve Paydaşları” üst başlığıyla gerçekleşen Curious Community, ATÖLYE’de  gerçekleşen sezonunu 29 Mayıs günü “Şehir Plânlamasına Çocukları Dâhil Etmek” başlıklı panel ile kapatıyor. 

ATÖLYE, 3dots ve Swedish Institute iş birliğiyle gerçekleştirilen Curious Community, 2019’da “Şehir ve Paydaşları” temasını işliyor. Mayıs ayı teması “Şehir Plânlamasına Çocukları Dâhil  Etmek” olan etkinlik, Türkiye ve İsveç’ten örnekler ile şehir ve çocuk arasındaki ilişki, çocuklar ile  çocuklar için şehir plânlama ve kentsel tasarım, şehirlerde çocuk hakları gibi konuları işleyecek. 

Etkinlikte İsveç’ten peyzaj mimarı ve ​Urbio​ Direktörü Linda Pettersson, Türkiye’den ​DDRLP  Mimarlık Kurucusu Boğaçhan Dündaralp ve ​Koridor Mimarlık​ Ortağı, Kadir Has Üniversitesi Kent ve Çocuk Çalışmaları Programı katılımcısı Elif Kılıç konuşmacı olarak yer alacak. Etkinliğin  moderasyonunu ise ​Nobon​'un Kurucusu Cenk Dereli üstlenecek. 

Bu sezon “Feminist Bir Yaklaşım İle Şehir Plânlama”, “Erişilebilir Şehirler”, “Şehirleri Birlikte  Tasarlamak” ve “Kozmopolitanizm ve Şehir” konularının tartışıldığı etkinlik serisi, Haziran ayı  itibariyle çeşitli festival ve etkinlikler kapsamında gerçekleşecek ve sonbaharda tekrar ATÖLYE’ye dönecek. 

“Şehir Plânlamasına Çocukları Dâhil Etmek” başlıklı etkinliğine katılmak isteyenleri 29 Mayıs saat  19:00’da ATÖLYE’ye gerçekleşecektir. 

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :