Architectural Enchiridion in the Age of Virality

mimarizm.com / 21 Mayıs 2019
Mimarlar Derneği1927, 23 Mayıs Perşembe günü Krešimir Rogina’nın gerçekleştireceği “Architectural Enchiridion in the Age of Virality” başlıklı sunuma ev sahipliği yapıyor.

Krešimir Rogina 23 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 19:30’da gerçekleştireceği sunum öncesinde, 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 16:30'da da TOBB ETÜ Sosyal Tesisler 3. Salon'da "Viral Vernacular" başlıklı, hızla dijitalleşen dünyamızda mimari pratiğin durumu üzerine bir sunum daha yapacaktır.

Konuşma dili İngilizcedir.

Etkinlik ve Krešimir Rogina hakkında

“Krešimir Rogina 1959 Rijeka doğumludur. Çalışmaları dört kez Venedik Bienali'nde sergilenmiş, Tokyo'da yapılan Shinkenchiku Yarışması ve Uluslararası Central Glass Mimari Tasarım Yarışması’nda altı kez ödüle değer bulunmuştur. Vinko Penezić ile 1989 yılında kurduğu Penezić & Rogina Architects mimarlık ofisi pek çok kamu projesi ve farklı tipolojilerden oluşan binalar gerçekleştirmiştir. Mimarlık teorisi ve eleştirisi konusunda aktif olan yazar çeşitli uluslararası üniversitelerde misafir öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir. Grožnjan yaz mimarlık okulunun kurucusu ve koordinatörü; Psefizma yayın dizisinin kurucusu ve editörüdür. Hırvatistan Bilim ve Sanat Akademisi üyesidir. Son zamanlarda, geniş kapsamlı etkilere sahip küçük müdahalelerle sosyal yenilikler yaratma konusuyla ve kültürel turizm ile ilgilenmektedir. Hırvat dilinde yayınlanan kitaplarının yanı sıra çalışmaları Nigel Whiteley tarafından yazılan Penezić & Rogina. Digitalization of Reality kitabının konusu olmuştur.

En son kitabı R/IN Architectural Enchiridion in the Age of Virality yeni çağ için bir el kitabı niteliğindedir. Hızla değişen dünyamızda mimari pratiğimizle nasıl baş edebileceğimiz konusunda sorular sormaktadır. Etrafımızı çeviren vahşi dijital ormanda öncülük edebilmemiz ve yolumuzu bulmamız konusunda bizi düşündüren 69 düşünce öbeği sunar. Etkileşimli bir blueprint olarak tasarlanan kitap, zihin yapımızı yenilememiz, markamızı yeniden düşünmemiz ve kendimizi yeniden kurmamız için yollar sağlar.”


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :