'ArchichefNight' Mimarları Bir Geceliğine Şef Yapıyor!

mimarizm.com / 27 Mayıs 2014
ArchichefNight: Altı Mimar Bir Geceliğine Şef Oluyor!

AVCI Architects, Gotwob, Iconas, RDM'S Architects, Sevimli Mimarlık ve Zoom Architecture'ın katılımıyla gerçekleşecek etkinlikte mimarlar, kendilerine iletilecek mönünün bir tabağını istedikleri şekilde tasarlayacaklar.


             


ArchichefNight 2014, uluslararası turunun ilk ayağı olarak İstanbul'u seçti. Altı mimarlık stüdyosunun bir geceliğine ocak başına geçeceği ArchichefNight'ın yurtdışındaki ilk durağına Eataly İstanbul ev sahipliği yapacak.

Etkinliğin başlıca kahramanları olacak AVCI Architects, Gotwob, Iconas, RDM'S Architects, Sevimli Mimarlık ve Zoom Architecture stüdyoları, genel içeriği kendilerine iletilecek olan mönünün bir tabağını, istedikleri şekilde tasarlayacaklar.

Planlama yaklaşımını mutfak becerisiyle iç içe geçirecek olan süreç kapsamında mimarlardan, kendi yemek tarifleri (en sevdikleri ya da stüdyolarının başlıca özelliklerini en iyi tarif eden tarifi) için gerekli malzemeleri teker teker seçmeleri ve tabağın nasıl sunulacağına karar vermeleri istenecek.

Tarifin seçilişinden hazırlanışına kadar her bir tabağın hikayesi mimarlar tarafından birebir anlatılırken, masa başındaki davetliler de "mimar-şef" ler ile iletişim kurabilecekler.

Estetik ve somut arayışların zevk sanatıyla birleşmesinden doğacak olan bu olağandışı yemek deneyimi, yaratıcılığın iki farklı yüzünü aynı ortamda bir araya getirecek.

TOWANT tarafından tasarlanan ve düzenlenen ArchichefNight etkinliğinin tasarım ortakları arasında Ceramica Sant'Agostino, Devon&Devon, Essequattro-Nero3, Flamina, Moroso, Unopiù ve Zazzeri yer alıyor.

Katılımın yer sayısıyla sınırlı olduğu etkinliğe katılmak için rezervasyon yaptırmak gerekiyor.


TOWANT hakkında:
Gerek İtalya içinde gerekse yurtdışında mimarlık ve tasarım alanlarında gayriresmi ve güncel insiyatif ve etkinlikler düzenlemek suretiyle hizmet veren bir halkla ilişkiler ajansıdır.
TOWANT, ArchichefNight dışında, mimarlık stüdyolarında düzenlenen kokteyl akşamlarından oluşan ArchitectsParty ve Milano Tasarım Fuarı kapsamında gerçekleştirilen langırt turnuvası DesignLeague etkinliklerinin de organizasyonunu üstlenmiştir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :