9. TSMD Mimarlık Ödülleri Töreni ve Yeni Yıl Galası

mimarizm.com / 15 Aralık 2010
9. TSMD Mimarlık Ödülleri Töreni ve Yeni Yıl Galası

Türk Serbest Mimarlar Derneği
(TMSD), her iki senede bir düzenlenen TSMD Ödülleri'nin 2008-2010 dönemi için için hazırlıklara başladı. Bir yeni yıl galası eşliğinde düzenlenecek olan "9. TSMD Mimarlık Ödülleri Töreni", mimarlar ve mimarlık dostları ile kamu yöneticilerini ve inşaat-yapı sektörünün önemli temsilcilerini ağırlayacak.

"TSMD Onur Ödülü", "TSMD Tasarım Ödülü", "TSMD Proje-Yönetim Ödülü", "TSMD Basın Yayın Ödülü" ve "TSMD Mimariye Katkı Ödülü" olmak üzere beş dalda verilen TSMD Mimarlık Ödülleri'nin 2010 töreni, tüm sektöre katkı koyan kişi ve kurumların, paydaşların katkılarının ve heyecanlarının hep birlikte kutlandığı bir etkinlik olacak.

Bir de yeni yıl galasına sahne olacak organizasyonun gelirleri, Dernek tarafından 2009 yılından bu yana üzerinde çalışılan "Ankara Mimarlık Merkezi" projesine bağış olarak aktarılacak.

Mimarlıkla doğrudan ve dolaylı ilişki içinde olan tasarım, üretim ve sanat alanları, mimarlık ve yapı sektörü için bir buluşma ortamı ve bu alanlardaki bilgi, kültür birikiminin temsil edileceği yaşayan bir buluşma noktası olması hedeflenen mimarlık merkezinin, 2011 yılında hizmete açılması planlanıyor.

Bilet fiyatları 120 TL olarak belirlenen TMSD Mimarlık Ödülleri Töreni, 24 Aralık 2010 tarihinde saat 19:00'da Sheraton Ankara'da gerçekleşecek.


Türk Serbest Mimarlar Derneği (TMSD) Hakkında
TMSD mimarlık, tasarım ve uygulama alanında aktif olan ve serbest çalışan mimarların kurucusu olduğu, bir sivil toplum örgütü. Dernek çalışmalarını, İstanbul SMD ve İzmir SMD ile koordineli olarak aktif faaliyet gösteren mimarlar ve şirketlerinin katılımı ile ve sektöre yönelik olarak sürdürüyor. Derneğin amacı, Türkiye'de yapı sektöründeki sistem ve standartları yükseltmek ve mimarlık mesleğinin kalitesinin artırılması olarak özetleniyor. Bu amaç kapsamında ise, mesleğin ve sektörün gerektirdiği hedeflere ulaşılması konusunda uğraş veren, buna olanak sağlayan eserlerin, çalışmalar, ürünler ve yapıtların tüme ulaşımına katkıda bulunan tüm etik, estetik ve akılcı çabalar destekleniyor, teşvik ediliyor.

TSMD'nin bu doğrultudaki faaliyetleri arasında şunlar sıralanıyor: Kitaplar, yurtiçi ve yurtdışı sergileri, seminerler, konferans serileri, ödül programları, "Serbest Mimar" Dergisi. Dernek, çeşitli projeler kapsamında, mimarlık alanında ve yapı sektöründe yer alan diğer kurum ve kuruluşlarla da işbirliği sürdürüyor. TMSD, sıralanan hedeflere paralel olarak 2009 yılından bu yana bir "Ankara Mimarlık Merkezi" kurmak üzere de çalışma yürütüyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :