Modern Mimarlık Araştırmaları Destek Programı 2021

mimarizm.com / 19 Şubat 2021
Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen, 'Modern Mimarlık Araştırmaları Destek Programı'nın son başvuru tarihi 29 Mart 2021.

Mimarlar Derneği 1927, Ankara başta olmak üzere Türkiye’de modern mimarlık mirasının belgelenmesi, korunması ve/veya modern mimarlık mirası hakkında kamuoyunun/sivil toplum örgütlerinin bilgilendirilmesi ve toplumsal farkındalık yaratılmasına yönelik projelerin geliştirilmesine ve/veya çalışmaların gerçekleştirilmesine katkı sağlamak amacıyla 2020 yılında “Modern Mimarlık Araştırmaları Destek Programını” başlatmıştır.

Program disiplinler arası, özgün ve yaratıcı proje önerilerine açıktır. Program kapsamında bağımsız araştırmacıların, akademisyenlerin ve lisansüstü çalışma yapan araştırmacıların geliştirecekleri projeler ve/veya bu projeler ile ilgili olarak gerçekleştirecekleri faaliyetler desteklenecektir.

Önerilen projelere sağlanacak destek gereksinim duyulan maddi ihtiyaçların kısmen ya da tamamen karşılanmasına yönelik olabileceği gibi; dernek mekânında etkinlik organizasyonu yapma imkânı, kurumsal ve akademik birliktelikler ve bağlantıların kurulması için danışmanlık sağlamak veya yapılan çalışmaların tanıtımına, sunumuna ve yayınına yardımcı olmak şeklinde de olabilecektir. Program kapsamında projelere sağlanacak maddi ihtiyaç desteği toplamı 15000 TL olup, bu miktar en fazla 3 projeyi desteklemek için kullanılacaktır. . Desteklenecek projelerin her birine verilecek maddi katkı miktarı, araştırmacı tarafından sunulan bütçe kapsamında ve değerlendirme komisyonu tarafından belirlenecektir. Önerilen projelerin en çok 6 ay içinde tamamlanması beklenmektedir.

Destek Programına başvurmak için gerekli belgeler:

1. Başvuru formu

2. Proje tanıtım dosyası

- A4 formatında hazırlanacak tanıtım dosyasında aşağıda yer alan bilgiler sunulmalıdır:
- Proje özeti
- Projenin amaç/ları ve kapsamı
- Proje takvimi
- Araştırma ekibi bilgileri (varsa), (isim, meslek, uzmanlık alanı, varsa bağlı olduğu kurum/ofis, projedeki görevi)
- Proje konusu hakkında daha önce yapılmış çalışmaların/araştırmaların listesi,
- Sürmekte olan bir proje ise projenin ne aşamada olduğu,
- Ön görülen akademik ve/veya toplumsal katkı/lar,

3. Araştırmacı özgeçmişi, iletişim bilgileri ve fotoğrafı (fotoğraf formatı serbest)

Araştırmacılar, belirtilen belgeleri Mimarlar Derneği 1927’ye e-posta yoluyla 29 Mart 2021 tarihine kadar ileterek destek başvurusunda bulunabilirler.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :