İstanbul Sanat Tarihi Öğrenci Sempozyumu

mimarizm.com / 20 Şubat 2023
İBB Miras desteğiyle düzenlenen “İstanbul Sanat Tarihi Öğrenci Sempozyumu”na bildiri özeti gönderimi için son tarih 1 Mart.

İBB Miras desteğiyle “İstanbul Sanat Tarihi Öğrenci Sempozyumu”, İPA'nın ev sahipliğinde düzenleniyor. Geç Antik Çağ’dan günümüze sanat tarihi yolculuğuna kapı aralayan sempozyum için araştırmacılar, 1 Mart'a kadar bildiri özetlerini ilgili iletişim kanallarına iletebilirler.

Etkinlik Hakkında

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencileri tarafından "İstanbul Sanat Tarihi Öğrenci Sempozyumu" düzenleniyor. Geç Antik Çağ'dan günümüze Sanat Tarihi disiplininin alanına giren çalışmaları odağına alan sempozyumda genç araştırmacıların sunum ve çalışmaları dinlenecek.

Sanat Tarihi'nin en önemli yaşam alanlarından birisi olan Anadolu, binlerce yıllık anlatısında nice uygarlığa mekan olmuş, insanlık tarihinde derin izler bırakmıştır. Bu kadim anlatıda Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü bir anlam taşır. Yepyeni bir hayatın inşa edildiği Cumhuriyet'in ilanını takiben eğitim ve kültür politikalarına büyük önenm verilmiş ve özellikle sanat, tarih ve arkeoloji bağlamında devrimci bir ruhla adımlar atılmıştır. Bu ruhun temsiliyeti ise gençlik üzerinden tariflenmiş, çağdaş ve bilimsel eğitimle donatılan bir gençliğin öznesi olduğu bir ülke yaratılmıştır. Yüzüncü yılını kutlayacağımız Cumhuriyet'in yeni yüzyılında bu birikim daha da zenginleşerek devam edecektir."

Danışma Kurulu

Mahir Polat (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı), Oktay Özel (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı), Prof. Dr. Abdülhamit Tüfekçioğlu (Marmara Üniversitesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı), Prof. Dr. Asnu Bilban Yalçın (İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı), Prof. Dr. Bülent Bilmez (İstanbul Bilgi Üniversitesi), Prof. Dr. Fatma Nalan Türkmen (Marmara Üniversitesi), Prof. Dr. Gülgün Köroğlu (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Prof. Dr. Kadir Pektaş (İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı), Prof. Dr. Nurcan Yazıcı Metin (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı), Doç. Dr. Belgin Demirsar Arlı (İstanbul Üniversitesi), Doç. Dr. Hatice Ayça Tiryaki Türkmenoğlu (İstanbul Üniversitesi), Doç. Dr. Selman Can (Marmara Üniversitesi), Doç. Dr. Şükrü Sönmezer (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Dr. Öğr. Üyesi Csilla Balogh (İstanbul Medeniyet Üniversitesi), Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Diri Apaydın (İstanbul Medeniyet Üniversitesi), Arş. Gör. Yasin Saygılı (İstanbul Medeniyet Üniversitesi)


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :