I. Ulusal Mimarlık ve Kent Araştırmaları Sempozyumu | UMKA2020

mimarizm.com / 02 Mart 2020
29-30 Nisan 2020 tarihlerinde Doğuş Üniversitesi tarafından lisansüstü öğrencilerine yönelik yapılacak olan I. Ulusal Mimarlık ve Kent Araştırmaları Sempozyumu'na bildiri özeti gönderimi için başvurular uzatıldı; son tarih 13 Mart 2020.

1. Ulusal Mimarlık ve Kent Araştırmaları Sempozyumu, mekân odaklı akademik çalışma alanlarından güncel yaklaşımlar içeren, disiplinler arası bir tartışma zemini oluşturmayı hedeflemektedir. Mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, kentsel tasarım, şehir ve bölge planlama gibi ilgili tüm bilim dallarında tez çalışmalarını sürdüren lisansüstü öğrencilerine açık olan sempozyum, 29 – 30 Nisan 2020 tarihlerinde, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların özetlerini (250 – 500 kelime uzunluğunda) ve anahtar kelimelerini, kısa bir biyografi ile 13 Mart 2020 tarihine kadar, etkinlik web sayfasında yer alan özet gönderimi sekmesindeki e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir. Başvuruların değerlendirmesi, internet üzerinden ve araştırmacı bilgileri gizli tutularak, Etkinlik Bilim Kurulu’nca yapılacaktır. Kabul edilen bildiriler, 20 Mart 2020 tarihinde ilan edilecektir.

Kabul edilen özet bildirileri e-kitap olarak yayınlanarak katılımcılar ile paylaşılacaktır. Tam metin bildiri kitabında yer almak isteyen araştırmacıların ise sempozyumu takiben bir ay içerisinde çalışmalarını göndermeleri gerekmektedir. Tam metin bildiri kitabı için istenen yazım kuralları web sayfası üzerinden ayrıca duyurulacaktır. 

Etkinlik hakkında bilgi almak için umka2020@dogus.edu.tr e-posta adresi üzerinden iletişime geçilebilir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :