Güncelleme: ISL@H 2023

mimarizm.com / 12 Mayıs 2023
Teması ‘Sürdürülebilirlik / Mimarlık Eğitimi’ olarak belirlenen ISL@H 2023 Konferansı'nda bildiri özeti teslimi için son tarih 15 Haziran 2023'e uzatıldı.

4. ISL@H (Islamic Architectural Heritage) Konferansı, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ev sahipliğinde, Universitas Islam Indonesia, International Islamic University Malaysia, University of Prishtina, Samarkand State Architectural and Civil Engineering Institute ve Ecole Polytechnique Sousse ortaklığı ile 18 - 19 Aralık 2023 tarihlerinde düzenleniyor.

ISL@H Konferansları uluslararası katılımlı olarak her iki yılda bir düzenlenmektedir. Konferans serisi ilk olarak 2017 yılında Malezya'da International Islamic University Malaysia ev sahipliğinde başladı. İkinci konferans 2019 yılında FSMVÜ tarafından İstanbul'da gerçekleştirildi. Üçüncü konferans 2021 yılında yine Malezya’da düzenlendi ve son olarak, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve partner kuruluşlar olarak dördüncü ISL@H Konferansı'nın 2023 yılı Aralık ayında İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlanıyor.

ISL@H 2023'ün teması ‘Sürdürülebilirlik / Mimarlık Eğitimi’ olarak belirlendi. Bu temanın ‘sosyal, kültürel ve ekonomik sürdürülebilirlik’ ‘malzeme kullanımında sürdürülebilirlik’, ‘yerleşimlerde sürdürülebilirlik’, ‘eğitimde sürdürülebilirlik’, ‘yeniden işlevlendirme’ ‘kapsayıcı mimarlık’ ve benzeri konulardaki çalışmalar ile ele alınması hedeflenmektedir. İngilizce ve Türkçe olmak üzere çift dilli gerçekleşecek olan konferans dünyanın dört bir yanından akademisyenleri ve uygulamacıları bilimsel araştırmalarını ve deneyimlerini paylaşmak için bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Önemli Tarihler

Özet Gönderimi ve Kayıt: 15 Mayıs 2023
Özet Kabul Bildirimi: 7 Temmuz 2023
Tam Metin Gönderimi: 15 Eylül 2023
Revize Tam Metin Gönderimi: 15 Ekim 2023
Konferans Tarihleri: 18-19 Aralık 2023

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :