COVID-in-Residence: Yaratıcı Ortak Üretimin Keşfi

mimarizm.com / 13 Temmuz 2020
Bağımsız yaratıcı profesyonellerin bir araya gelerek, “eğitim ve öğrenme”, “işin geleceği” ve “sağlık ve iyi olma hâli” temaları etrafında projeler geliştirecekleri COVID-in-Residence projesine son başvuru tarihi 19 Temmuz.

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın COVID ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında hayata geçirilen proje, COVID-19'un neden olduğu krizin yaratıcı endüstriler üzerindeki etkisini hafifletmek için bu alanlarda çalışan bağımsız profesyonelleri desteklemek üzere tasarlandı.  

Proje kapsamında bağımsız yaratıcı profesyonellerin alternatif iş geliştirme modelleri, dijital çok disiplinli üretimler ve iş birlikleriyle, çalışma ve üretimlerini sürdürebilmelerini sağlamak hedefleniyor.

Hakkında

COVID-in-Residence: Yaratıcı Ortak Üretimin Keşfi, bağımsız profesyonellere iş birliği, mentorluk ve alt yapı gibi destekler sağlar. Proje, yaratıcı topluluklar için belirsizlik ve kriz dönemlerinde fiziksel mekâna ve bir araya gelmeye bağlı olmayan alternatif dayanışma ve iş geliştirme modelleri oluşturulması, dijital çok disiplinli olasılıkların, kaynaklara erişimin ve iş birliklerini yolunun açılması hedeflemektedir.

COVID-19 dönemi, normalleşme süreci ve ötesini kapsayan; yapısal, sürdürülebilir bir etki hedeflenerek yenilikçi uygulamalar ile daha esnek ve dayanıklı gelecek pratikleri tasarlanacak rezidans projesi süresince katılımcılara eğitim, mentorluk ve altyapı destekleri sağlanacaktır.

Başvuru

Pandeminin yoğun olarak etkilediği öncelikli alanlardan olan eğitim ve öğrenme, işin geleceği ve sağlık ve iyi olma hâli temalarında çözüm geliştirmek isteyen, yaratıcı endüstriler, sosyal bilimler, iş geliştirme, teknoloji ve mühendislik gibi alanlarda farklı disiplinlerde bağımsız çalışan profesyoneller, açık çağrıya en fazla 6 kişilik takımlar olarak başvurabilir. Başvuruları kabul edilen katılımcılar COVID-in-Residence internet sitesi ve e-posta yoluyla duyurulacaktır.

Takvim

Son Başvuru: 19 Temmuz
Sonuçların Açıklanması: 24 Temmuz
Yaratıcı Girişimcilik Eğitimi: 7 – 9 Ağustos
Demo Günü: 23 Eylül

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :