"Ufak planlama değişiklikleriyle evlerdeki potansiyeli ortaya çıkarıyoruz"

08 Aralık 2016

Önümüzdeki dönem için hedeflerinizi öğrenebilir miyiz? 

Yudum Boytorun: 2017'de yurtdışı projelerine odaklanacağız. Bunun dışında gönlümden geçen, öğrenci yurdu meselesine daha fazla kafa yormak. Özellikle kız öğrenci yurtlarının durumuna dair çok hikaye duydum. Kızların üniversitede kendilerini daha güvende hissedebilecekleri, hem fiziksel hem de sosyal ortamıyla kültürel seviyelerini bir adım öteye taşıyabilecekleri yurt binalarına ihtiyaç var. Eskiden İstanbul’a geldiklerinde şehir kültürünü öğreniyor; tiyatro, sinema ve müzikle ilgileniyorlardı. Şimdi her küçük şehre bir üniversite açıldı. Umarım yeni üniversiteler o şehirlerin sosyal hayatına katkıda bulunur. Eskişehir bunu çok güzel başardı. Küçük şehirlerde de öğrencilerin kültürel ve sosyal gelişimlerini destekleyecek ortamlar sağlamak önemli. Artık küçük bir köyde, kasabada değiller; üniversitede okuyorlar, hayata hazırlanıyorlar. Bunun için de kültürel ve sosyal anlamda gelişmeleri çok önemli. Şehir dışındaki X bir yurtta, kapının önünden yarım saatte bir geçen otobüsle bu ortamı sağlamak pek mümkün gözükmüyor. Bu anlamda bir şeyler yapabilirsek ne mutlu...

Semih Boytorun: Benim en çok istediğim şey, kendi kendimin müşterisi olmak (gülüyor). Bir arkadaşımla beraber yaptığımız konut projeleri var. Ufak çaplı bir ticari girişim. Tasarlıyoruz, uyguluyoruz, satıyoruz ve bu arada bütün senaryoyu da oluşturuyoruz, kendi kurduğumuz kurguyu yönetiyoruz. Bundan müthiş bir keyif alıyorum. Bunu daha büyük çaplı yapabilmeyi çok isterim.

YB: 2017 ve sonrası için bir hedef de bu. İyi bir ortaklığımız var. Çok sevdiğimiz bir dostumuz. Biz proje üzerine çalışırken o finansmanla ilgileniyor. Çok nitelikli, farklı projeler çıkardık. Dolayısıyla 2017’den sonra gayrimenkul/yatırım tarafı da büyüyecek. 

SB: Eski evlere girince ne görürsünüz? Bir antre, koridor, odalar, en son büyük bir oda, içi dolmuş küçük bir balkon. Korkunç verimsiz bir hacim, müthiş bir mekan kaybı... Çoğu kullanıcı yaşadığı evin potansiyelini göremiyor. Ufak planlama değişiklikleriyle bu potansiyeli ortaya çıkarıyoruz. Bu mekan değişiklikleri fazladan bir büyük oda olarak geri dönebiliyor. Ev aynı ev, biz sadece kayıp alanları birleştiriyoruz. 

Boytorun Mimarlık

Boytorun Mimarlık
 


Kurucu Ortaklar Yudum ve Semih Boytorun ile...
Boytorun Mimarlık Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :