İzzet Filizer

08 Aralık 2016

İzzet Filizer

İTÜ Mimarlık 1994 mezunuyum. Bugüne dek farklı mimarlık ofislerinde çalıştım. Bir ara kendi ofis deneyimim oldu. Boytorun Mimarlık'a yakın bir yerde oturduğum için yolum sık sık buradan geçiyordu. Yaptıkları projeleri de beğeniyordum. İşe kendim başvurdum ve 2010'dan beri buradayım. Orta ölçekli bir ofis olduğumuz için herkes birbirine destek vermek durumunda. Çalışmalarımıza genelde yüreğimizi koyuyoruz. Herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Tasarım aşamasında birbirimize danıştığımız da oluyor, hızlıca iş ürettiğimiz zamanlar da. Aile gibi olmanın verdiği bir rahatlık var. Tasarım felsefesi olarak hep farklı olanı yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda butik bir ofis olduğumuzu söyleyebilirim. Başarılı olduğumuz için de işlerimiz giderek artıyor.

Buraya geldiğimde AutoCAD kullanıcısıydım. Yudum Hanım sayesinde Revit'le tanıştım. Her programın üstün yanları var. Bunları daha verimli kullanabileceğimiz işler geldiği zaman o programları tercih ediyoruz. Genelde büyük ölçekli projelerde Revit kullanıyoruz. İç mekan tasarımında ise, işe görselleştirme ile başlıyoruz. Piyasada ismi olan büyük firmalarla çalıştığımız için kendimizi mümkün olduğunca yenilemeye çalışıyoruz. Bu rekabetçi ortamda onları ayakta tutabilecek kurumsal konseptlerini tasarladığımız için kendimizi hep güncelliyoruz.  

Şimdiye kadar birçok iş deneyimim oldu ama kendimi kurucuları ile meslektaş hissettiğim ofis Boytorun Mimarlık'tır. Yudum Hanım'ı ve Semih Bey'i patron gibi değil, proje sürecini paylaştığım  kişiler olarak hissettiğim için bu ortamda çalışmaktan memnunum. 


Kurucu Ortaklar Yudum ve Semih Boytorun ile...
Boytorun Mimarlık Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :