Sevimli Mimarlık - "Bosphorus - Phosphorus"

16 Temmuz 2014


Etkinlikte şeflik görevini üstlenen Y. İç Mimar Emrah Sevimlisoy"Bosphorus - Phosphorus" (İstanbul Boğazı - Fosfor) adlı tariflerine ilişkin şu bilgiyi verdi: 

"Bu yemeği sunmamızdaki amaç, Sevimli Mimarlık ve Erol Sevimlisoy'un meslekte 40. yaşına girdiği bu yılda, İstanbul Boğaziçi'nde yapmış olduğumuz ve inşaatları halen devam eden, Boğaziçi'nin en değerli yalılarını gözler önüne sermekti. İstanbul'u İstanbul yapan tarihi eserlerimizden yola çıkarak tasarladığımız yemek konseptini sizinle paylaşmak istedik."Sevimli Mimarlık usulü barbunya balığı:

Balık çorbası, sos üstünde yeşil roka ve pesto soslu kırmızı barbunya, yıldız ve ay motifli siyah mürekkep ekmeği ile sunuluyor.Konseptimizde balık sos İstanbul Boğazı'nın tazeleğini ve güzelliğini, roka-pesto sos da Boğaz'ın nadir ve güzel ağaçlarını anımsatıyor. Tabaktaki bütün renklerin birleşimi ise yaptığımız işlerin zenginliğini ve kişiye özel tasarıma yaklaşımımızı gösteriyor. Son olarak siyah yıldızlar ve ay, Sevimli Mimarlık ve Erol Sevimlisoy'un detaya verdiği önemi, tecrübesini ve bilgisini yemeğinize yansıtıyor. Afiyet olsun!


İstanbul'un Mimar Şeflerinden Tarifler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :