İstanbul'dan Archichef Night Geçti!

Amber EROYAN / 15 Temmuz 2014
Mimarların tasarım konusundaki hünerlerini mutfağa ne kadar yansıtabildiklerini gözlemlemek amacıyla düzenlenen Archichef Night'ın 2014'teki ilk yurtdışı durağı İstanbul'du.

Mimarların tasarım konusundaki hünerlerini mutfağa ne kadar yansıtabildiklerini gözlemlemek ve gayriresmi bir 'networking' ortamı sunmak amacıyla düzenlenen Archichef Night, bu yıl uluslararası turunun ilk ayağı olarak İstanbul'u seçti.


Towant Events tarafından, Elle Decor Italia ve Architonic'in iletişim desteğiyle 4 Haziran 2014 Çarşamba akşamı Zorlu Center Eataly 'de gerçekleşen gecede, Türkiye ve/veya İtalya'da faaliyet gösteren 6 mimarlık ofisi, davetlilerin gözünü ve midesini fethetmek üzere ter döktü.Önce mutfağa girip yemek pişiren Gotwob, Avcı Architects, RDM'S Design&Architecture, Sevimli Mimarlık, Zoom TPU ve Iconas ekipleri, daha sonra restoran kısmında merakla bekleyen davetlilere, tariflerine ilişkin ufak sunumlar yaptılar.
Planlama yaklaşımını mutfak becerisiyle buluşturan Archichef Night'ta mimarlar, en sevdikleri ya da ofislerinin karakterini en iyi betimleyen tarifi, tabaktaki sunumu da dikkate alarak hayata geçirdiler.Alışılmadık tatlar sunan Archichef Night Istanbul mönüsünde sırayla;

- Gotwob'un kıtır keçi peynirli balkabağı salatasını
- Avcı Architects'in acı soslu İtalyan balık çorbasını
- RDM'S Design&Architecture'ın levrek dolgulu portakal aromalı raviolone'sini
- Sevimli Mimarlık'ın mürekkepli ekmek eşliğindeki barbunya balığını
- Zoom TPU'nun kuşkonmazlı bifteğini
- Iconas'ın lavantalı cheesecake'ini tattık.Gurmelere öykünüp her tabaktan birer çatal alma güdüsüyle başladığım gece itiraf etmeliyim ki, midemin kapasitesini test etmemle sonuçlandı. Gotwob'un leziz ve yakışıklı balkabağı salatası, tabi ki gecenin en avantajlı 'yarışmacı'sıydı. Saatler 21:00'i gösterirken iyice acıkmış olan davetli topluluğu bu ilk konuğu midelerinin en güzide köşesine buyur etti.

Görece uzun bir bekleyişin ardından 'yeni yetme gurmeler'in midesi bu kez, Avcı Architects'in balık çorbası ile tekrar neşelendi.

Mönünün tam ortasında kendilerine yer bulan RDM'S Design&Architecture ve Sevimli Mimarlık'ın tarifleri ise, gecenin favori tadı / sunumu olma konusunda iddialıydı. Portakal aromalı raviolone'nin damakta bıraktığı nefis lezzetin ardından, mürekkepli ekmeğin eşlik ettiği barbunya balığının zerafeti ile hem gözlerimiz hem de midemiz biraz daha şımardı.  

Saat 23:00 itibariyle Zoom TPU'nun bifteği servis edilirken isyan bayrağını çeken mideler, Towant ekibinden Gianluca Lupi'nin manevi desteği ve Levent Çırpıcı - Atilla Kuzu ikilisinin içten sunumu ile yeniden şevke geldi.

Gecenin en tatlı anı ise, Iconas'ın sıradışı lavantalı cheesecake'inin masadaki yerini almasıyla yaşandı.

Zorlu bir imtihanı geride bırakan mimar şeflerimiz, etkinliğin sonunda kendilerine takdim edilen Archichef Night Istanbul sertifikasıyla birlikte, yorgunluklarını unutarak geceyi tebessümle noktaladılar.Mimar şeflerin neden bu tarifleri seçtiğini ve tasarımlarını hangi kriterlere göre oluşturduklarını merak ediyorsanız, yanıtlara hemen aşağıda yer alan başlıklardan ulaşabilirsiniz.İstanbul'un Mimar Şeflerinden Tarifler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :