Yaratıcı Projeler "DawnTown Miami 2010" için Yarıştı

bustler.net / 17 Aralık 2010


2010 DawnTown proje alanı; Watson Island

Kent merkezine yaratıcı mimari projeler kazandırmak ve Miami'nin heyecan verici kentsel tarihini aktarmaya yardımcı olmak amacıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen "DawnTown Miami" yarışmasının 2010 yılı kazananları açıklandı. Yarışmada üç büyük ödülün yanı sıra üç adet de onursal mansiyon dağıtıldı.

Bu yıl; Miami yakınındaki Watson Island'da yapılacak olan deniz uçağı havaalanı için yaratıcı fikirler elde etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın jürisinde ise şu isimler yer aldı:
 
Jean-François Lejeune (Miami Üniversitesi Mimarlık Okulu, Yüksek Lisans Programı Direktörü); Dennis Scholl (John S. and James L. Knight Vakfı, Sanat Programı Direktörü); Charles Kropke (Chalks International Airways, Firma Sahibi); Erick Goldemberg (MONAD Studio Direktörü ve FIU Mimarlık Profesörü); Javier Betancourt (Miami Downtown Development Authority, Müdür Yardımcısı) ve Francisco Garcia Iglesias (Miami Belediyesi, Planlama Birimi Direktörü).

Yarışmada ödüle değer görülen projeler ise şöyle sıralanıyor:

Birincilik Ödülü: "The Miami Glades" (Miami Kayranı) / CA Landscape, Trevor Curtis + Sylvia Kim (Seul, Güney Kore)


İkincilik Ödülü:
"Amphibian" (1.Amfibi; 2.Deniz uçağı) / Stantec, Vicky Chan, Alex Zulas, Liange Otero Colon (New York, ABD)Üçüncülük Ödülü:
"The Miami Loop" (Miami Büyüteci) / Gerd Wetzel + Martin Plock (Basel, İsviçre)


1. Onursal Mansiyon:
"Large Roof" (Geniş Çatı) / NC-OFFICE; Nik Nedev, Peter Nedev, Elizabeth Cardona, Cristina Canton, Jorge San Martin (Miami, ABD)


2. Onursal Mansiyon:
"Vacuum" (Vakum) / Nikolay Martynov (Moskova, Rusya)3. Onursal Mansiyon:
 "Zerovolume" (Sıfırhacim) / JungSeung Young, JooHee Kim (Seul, Güney Kore)


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :