Üç Mimar, Bir Perspektif

yapi.com.tr / 06 Haziran 2007
Prag'da bir kütüphane için ön çalışma

 

 

Pique'in üç ortağı Peter Jahnke, Eric Meglasson ve Keith Ballantyne farklı şehirlerde yaşayan ve çalışan üç mimar. Jahnke'nin ev ofisi Seattle'da; Meglasson'ınki Bend-Oregon'da; Ballantyne ise Edinburgh-Scotland'ın dışında yaşıyor ve çalışıyor. Bu ekip 2005'ten bu yana mimari ortaklıklarını sürdürüyor.

 

 

 

 

 

Tumalo House, Oregon, 2008

Jahnke'ye göre her üç mimar da son derece yetenekli tasarımcılar olmalarının yanı sıra özel yetenekleriyle de ortaklığa katkıda bulunuyorlar. Jahnke kışkırtıcı bir rekabet takipçisi; Meglasson, proje yönetmek konusunda tutkulu ve pratik çözümler üretebilen bir açık hava adamı; Ballantyne ise iyi bir yorumcu ve eleştirmen olarak grupta yerini almış. Ortakların üçü de Montana State Üniversitesi'nden mezun.

 

 

 

Garren Residence, Bend, Oregon, 2007

 

 

Ortakların Bend'de sürmekte olan konut projelerinin yanı sıra iç mekan tasarımları için de planları var. Dünya çapında yarışmalara tasarımlarıyla da katılan üçlü bunu yeni deneyim ve keşifler için bir egzersiz olarak görüyor. Jahnke'ye göre potansiyel limitsiz, "İnanılmaz gelişmeler oluyor ve bunların büyük çoğunluğu iyi değil. Daha iyisini arayan insanlar olduğunu biliyoruz."Orijinal haber için tıklayınız.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :