Bilgi-Mimarlık'ın 2011-2012 Akademik Yılı Başvuruları İçin Son 4 Gün!

mimarizm.com / 16 Haziran 2011


Bilgi-Mimarlık, 2004 yılında Mimari Tasarım Yüksek Lisans programının açılmasıyla kuruldu. 2009'da kurulan Mimarlık Fakültesi bünyesindeki lisans programlarının açılmasıyla ise, mimarlık ve tasarım eğitimini yaygınlaştırdı. Gelecek yıl yeni yüksek lisans ve doktora programlarıyla eğitim, araştırma ve bilimsel çalışma faaliyetlerinin derinleştirilmesi ve yoğunlaştırılması planlanıyor.

Bu kapsamda gerçek bir "graduate school" bünyesine kavuşulması tasarlanan okulda, halen eğitimini sürdüren "Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı" da, açılacak yeni programlarla birlikte yeniden değerlendirilerek yeni bünye ile uyumlu hale getirilecek.

Bu yıl Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programının başvuru ve sınav takvimi, 20 Haziran Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar uzatıldı.

Neler gerekiyor?
Programa lisans diploması (veya öğrenci belgesi) ve transkript ile başvurulabiliyor.
Başvurular için son tarih 20 Haziran 2011 Pazartesi günü saat 17:00. Adaylara, 23-25 Haziran tarihleri arasında mülakat randevusu verilecek. ALES belgesi, İngilizce yeterlilik belgesi, niyet ve referans mektuplarının da portfolyoyla birlikte teslim edilmesi beklenecek.

Programa, mimarlık lisans programlarından mezun 30 öğrenci kabul edilecek. Bilgi ve destekçiler tarafından verilen toplam 20 adet burs bulunduğu da hatırlatılmalı...

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :