BAU 2011'de Geri Sayım Başladı

mimarizm.com / Amber EROYAN / 21 Eylül 2010
Messe München International tarafından 17 – 22 Ocak 2011 tarihlerinde Münih Yeni Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan dünyanın önde gelen mimarlık, inşaat malzemeleri ve sistemleri fuarı BAU 2011, Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) bugün (21 Eylül 2010) düzenlenen basın toplantısı ile ilgililere tanıtıldı.Messe Münih International Genel Müdürü Dr. Reinhard Pfeiffer, ift Rosenheim İletişim Direktörü Jürgen Benitz-Wildenburg ve ift Rosenheim Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. O. Muzaffer Tamer'in konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, 1964'ten bu yana iki yılda bir düzenli olarak gerçekleşen uluslararası BAU fuarının başarı hikayesi ile fuara ilişkin güncel veriler katılımcılar ile paylaşıldı. 

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Barış Onay, toplantıda yaptığı kısa açılış konuşmasında, Türkiye ile Almanya'nın lider yapı fuarları arasında sinerji yaratmak amacıyla, Yapı Fuarları / Turkeybuild olarak BAU ile kurdukları uzun vadeli stratejik ortaklıktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplantıda BAU fuarına ilişkin ayrıntılı bir sunum gerçekleştiren Messe Münih International Genel Müdürü Dr. Reinhard Pfeiffer de konuşmasının başında, Türkiye'nin önemli bir uluslararası aktör olduğunu vurguladı ve ülkenin 1 numaralı yapı fuarı Turkeybuild ile işbirliği içinde olmaktan mutlu olduklarını ekledi.

BAU'nun 1964'te başlayan serüvenini, grafikler üzerinden katılımcılara aktaran Pfeiffer, fuara katılımın istikrarlı bir biçimde artmakta olduğunu söyledi ve ekonomik krize rağmen 2009 fuarında, 151 ülkeden 212.035 ziyaretçi ile rekor bir sayıya ulaştıklarını bildirdi. Almanya dışından gelenlerin oranının yüzde 18 ile istikrarlı olduğuna dikkat çeken Reinhard Pfeiffer, 2009'da 37.201 olan uluslararası katılımın, BAU 2011'de 40 bini bulmasını hedeflediklerini söyledi.

BAU 2009 verilerine göre, ziyaretçi sayısı bakımından Avusturya, İsviçre ve İtalya'nın ilk üçte yer aldığını belirten Pfeiffer; Asya ülkelerinin katılımına verdikleri önemi vurguladı ve listede 9'uncu sırada bulunan Türkiye'nin üst sıralardaki konumundan duydukları memnuniyeti ifade etti.Haberin devamı için lütfen ilerleyiniz.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :