İstanbul'un Dağılma ve Toplanma Evreleri Üzerine Bir Sergi

mimarizm.com / 20 Ağustos 2013
"Istanbul City Hills: On the Natural History of Dispersion and States of Aggregation"

Tepebaşı'ndaki Casa d'Italia'da gerçekleşecek Margherita Moscardini sergisi, 13. İstanbul Bienali'nin paralel etkinlikleri arasında yer alıyor.

 


Margherita Moscardini, On the Natural History of Dispersion and States of Aggregation. Sanatçının izniyle

 

İstanbul'daki Venedik Sarayı rezidans programı için seçilen ilk sanatçı olan Margherita Moscardini, "Istanbul City Hills / On the Natural History of Dispersion and States of Aggregation" (İstanbul Kent Tepeleri / Dağılmanın ve Toplanma Evrelerinin Doğal tarihi Üzerine) başlıklı sergisiyle Bienal boyunca sanatseverlerle buluşacak.

Türkiye - İtalya arasında gerçekleştirilen ve 2013-2014 yıllarını kapsayan "The Spirit of the Context" temalı değişim programı, bir dizi rezidans ve sergi organizasyonundan oluşuyor. Bu yeni proje, 12. İstanbul Bienali paralel etkinliklerinden, Beral Madra ve Maria Rosa Sossai küratörlüğünde, sanatçı Cristina Cobianchi (Albumarte, Roma) tarafından hazırlanan "Anteprima"nın bir devamı niteliğinde. 

 

Türkiye'deki İtalyan Büyükelçisi'nin İstanbul'daki ikametgahı olan Venedik Sarayı, sanatçı rezidans programı kapsamındaki ilk uzun soluklu misafiri Margherita Moscardini'yi, serginin açılış dönemine denk gelen 12 Eylül'e kadar konuk edecek. 

"Istanbul City Hills / On the Natural History of Dispersion and States of Aggregation" sergisi, 13 Eylül - 3 Ekim 2013 tarihlerinde pazartesiden cumaya 10:00-17:00 saatleri arasında gezilebilir.


Sanatçı hakkında

1981 Donoratico (Livorno) doğumlu Margherita Moscardini, Bolonya Güzel Sanatlar Akademisi'nde eğitimini almış Como Ratti Vakfı'nda profesör Yona Friedman'nın Görsel Sanatlar kursuna devam etmiş, İtalya'da ve yurt dışında workshop'lara katılmıştır. Rezidans 6 programının kazananı olarak Paris'de Citè Internationale des arts'e Roma'da ise Pastificio Cerere'ye katılmıştır. Çalışması konsepte uygun olarak ilerlemektedir: mimariyi, manzarayı, ışığı dikate almaktadır. Kişisel sergisi Roma MACRO'da misafir edilmiş olup, Bergamo şehrinde kalıcı bir eserin yapımı için yapılan proje yarışmasını da kazanmıştır.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :