"Projelerimizi, etik ve ahlak kuralları ve doğru ilişkiler çerçevesinde gerçekleştiririz"

24 Mayıs 2019

Mekânlar için tasarladığınız ürünlerden de bahsetmek istiyorum, özellikle Rom&Jul tasarımınızdan.

AAK: Ürün tasarımı benim aslında en keyif aldığım konu. Rom&Jul tasarımını Connection Türkiye firması ile birlikte yürüttük. Üretim ve satışı da şu an aynı firma gerçekleştiriyor. Bu ürünü sadece kendi projelerimde kullanmak üzere tasarlamadım ancak öncelikle kendi projelerimizde yer vermekten mutluluk duyuyorum.

İlk bakışta adeta birbirine sarılmış iki kişiyi andıran  bu ürün, birbirinden ayrılarak bağımsız birer oturma ünitesine dönüşebiliyor. Az yer kaplıyor ve iki ürün yan yana getirildiğinde ise kullanıcısına bağımsız bir ürün üzerinde oturdukları hissini veriyor. Rom&Jul’u, sadece çalışma, konaklama, sağlık, eğitim yapılarında değil, aynı zamanda müze, kütüphane gibi farklı işlevdeki yapıların bekleme, dinlenme ve lobi alanlarında rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarladık. 

Web sitenizdeki profil bölümünde dürüstlüğün altını önemle çizmenizin nedeni nedir? “mimaristudio dürüst olmayan projeler içinde yer almaz” şeklinde belirtmenizin özel bir nedeni var mı?

ÖK: Bizim uzun yıllardır, tüm projelerin başlangıcında imzaladığımız bir etik sözleşmemiz var. Mimarlık firması olarak, bir şirketin ya da bir kişinin, herhangi bir yer için yapmak istediği, yenileme ya da yeniden tasarım yatırımının belli bir bütçeyle gerçekleşmesini sağlıyoruz ve işvereni her konuda yönlendiriyoruz. Bu süreç içinde de mali hususlar oldukça önem arz ediyor. Biz, bize emanet edilen projeyi, projenin ekonomik kriterleri, işverenin beklentileri, hedeflenen süreyi, teknik diğer kriterleri göz önünde bulundurarak, en doğru şekilde gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. “Projelerimizi, etik ve ahlak kuralları ve doğru ilişkiler çerçevesinde gerçekleştiririz” diyoruz. Bu arada size de teşekkür etmek isterim zira genelde firmaların web sitelerinde profil sayfaları detaylı okunup incelenmez. Bizim için önemli bazı hususlara kısacık da olsa sayfamızda yer vermek istedik.


mimaristudio Kurucu Ortakları ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :