Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Elif Su Akagunduz

21 Mart 2019

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf  Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nden mezun oldum. 2017 Ocak ayında ACE Mimarlık Angora ofisinde çalışmaya başladım. 2018 yılından itibaren yeni ofisimizde çalışmaya devam etmekteyim.

İnternette karşılaştığım ACE Mimarlık iş ilanına başvuruda bulundum. Başvuru yoğunluğunu gördüğüm için ofisi arayarak başvuru yaptığımı sözel olarak bildirme isteği duydum. İki aşamalı, keyifli ve biraz heyecanlandığım bir görüşmeden sonra ACE Mimarlık ekibine dahil oldum. 

ACE, ilk çalışmaya başladığım ofis. Staj deneyimlerimden bahsedecek olursam üniversite yıllarında iki ayrı saha stajı yapma imkanım olmuştu. Bunlardan ilki Topkapı Sarayı 3. Ahmet Kütüphanesi’nde yaptığım restorasyon stajıdır. Sonrasında özel bir firmada (Mutlu İnşaat-Mutlu Solo Projesi) bir konut projesinin şantiyesinde staj yaptım. Ofis stajımda Essa Proje ile birlikteydim. 

ACE, nitelikli bir çok projede dinamik ve faal bir ekip ile birlikte çalışarak hem mesleki hem de sosyal kimliğimizin gelişiminde inisiyatif almamızı sağlıyor. Verilen sorumluluklar, ofis içi yapılan eğitimler bu gelişim süresince bizlere ivme kazandırıyor. Ekip içinde kurduğumuz iletişim sayesinde, rahatlıkla yapılan fikir ve iş paylaşımlarıyla tutarlı, kararlı adımlarla çalışmaya başlamamız başlıca motive kaynaklarımızdandır. Karşılıklı gösterdiğimiz sağduyu, sahip olduğumuz özveri ve çalışma azmi, bir ekip ya da aile olarak iş heyecanımızı, başarma azmimizi daima diri tutuyor. Rutin, duygusuz ve alışagelmiş düzenden sıyrılıp yaşayan, gelişen, eğiten, hedef sahibi bir ekibin parçası olmak genç bir mimar olarak beni mutlu kılıyor. 

Projelerimizi teknik, tasarım, işlevsel açıdan başarılı bir süreç içinde tamamlayarak ve proje sürecinde ilgili birimleri en verimli şekilde koordine ederek çalışmaktayız. Bu süreçte çalışma arkadaşlarımızla ve koordinatörlerimizle gerekli bilgi akışını en hızlı ve doğru şekilde sağlayabilmenin bilinci ile hareket etmekteyiz. Ayrıca fotoğraf alanına olan ilgimi ofis içi yapılan etkinliklerde kullanarak ACE fotoğraf arşivi oluşturmanın, sorumluluktan ziyade keyif alarak yaptığım bir aktivite olduğunu söyleyebilirim. 

Trio Vista Konakları’nı, Batıkent Karma Kullanım Projesi’ni ve Merkez Ankara Projesi'nde görev aldım. Bunların yanısıra farklı ofis, ticaret, konut projelerinde de yer aldım. Kars-Sarıkamış Dağ Oteli projesini sık rastlanmayan konsepti ve konumu itibariyle oldukça keyifli bulmaktayım. Tasarım ilkeleri ile fonksiyonların birbirini yormadan beslediği başarılı bir otel projesi olduğunu düşünüyorum. Dingin, huzurlu ve keyifli zamanlar geçireceğiniz hissi proje detaylarını incelerken dahi içinize işleyebiliyor. 


ACE Mimarlık'ın Kurucusu ve Ortakları İle...
ACE Mimarlık Çalışanları İle...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları