Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Demet Açar Akbal

21 Mart 2019

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden mezun oldum. 2013 yılı Şubat ayında ACE Mimarlık’ta çalışmaya başladım. 

2012 Ocak ayı başında 4,5 yıl çalıştığım ofisten ayrılmıştım. Can Bey ile ortak bir yakınımızın konuşması ve onun beni tavsiye etmesi üzerine ACE Mimarlık’ın Angora Evleri projesi için bir ekip kurmak istediğini öğrendim. Daha önce çalıştığım firmayı ve yaptığımız işleri de bilmesi benim işimi açıkçası kolaylaştırmıştı. Kendisiyle bir görüşme yaptım ve Angora’da yeni oluşturulacak ekibin lideri olarak işe başladım. 

Mezun olduktan hemen sonra bir mimarlık firmasında işe başlamıştım. 4,5 yıl süren bu serüvende bir çok projenin biraz tasarım, çoğunlukla da uygulama kısmında yer aldım. Yarışmalar içinde bulundum. Yardımcı mimar olarak birincilik de olmak üzere farklı ödüller kazandığımız oldu. 

ACE Mimarlık ise benim için çok başka bir deneyim. Bu ofiste sürekli kendini her anlamda geliştirmek isteyen bir çalışma disiplininin olması sizi, kalıplaşmış plan düzenlerinden, sunum tekniklerinden daha üst bir seviyeye taşıyor. Önce kendi içinde bir kültürel altyapı oluşturmak, mimari diyaloglardan kopmamak, mimarlık ve tasarım ile içi içe olabilecek her konuda gelişmek için başlayan P’not etkinlikleri her şeyin okul hayatımızda, üniversite yıllarında kalmadığını düşündürüyor.  

Uzun yıllar Angora evlerinde tadilat projelerinin hazırlanması ve onayı üzerine çalıştım. Yeni ofise geçmemiz ile birkaç farklı projenin mimari projelerinin hazırlanmasında çalışsam da şu an yıllardır istediğim iç mekan tasarımı ile dekorasyon projelerinin ekip lideri olarak çalışıyorum. Bu ofiste her çalışan tasarıma bir şekilde dahil olur. Ekiplere verilen işlerin öncelikle koordinatörler ile yapılan toplantılar sonucunda bir programı oluşur. Araştırmalar ve tasarımlar tüm ekip etkileşimleri ile ortaya çıkar. İş programlarının yapılması, iş programına uyulması işveren ile olan iletişim, firmalar ile görüşmeler yaparak koordinatöre iletme kısımları ekip liderinin sorumlulukları arasındadır. 

Ben Gölbaşı Ticaret Projesi, Gölbaşı Örencik İç Mekan- Dekorasyon Projesi, Nazende Bilkent İç Mekan- Dekorasyon Projesi gibi farklı projelerde görev aldım. İçinde yer almaktan en çok keyif aldığım proje, Nazende Bilkent Dekorasyon Projesi’ydi. Bir anda kendimi içinde bulduğum bir projeydi. Beraber çalışarak çok iyi bir iş çıkardığımızı düşündüğüm, her bir detayını tasarladığımız, seçtiğimiz, yeni deneyimler elde ettiğim (e tabi hayalim de olan) bir süreç oldu. 

ACE mimarlık öncelikle kendini geliştiren bir ofistir, burada çalışırken eğlenceli aralar verebilirsiniz. Yoğun iş temposunun yanında seminerler ve sunumlar ile nefes alabilirsiniz. Örneğin, koordinatörünüzü masa tenisinde yenebilirsiniz.  


ACE Mimarlık'ın Kurucusu ve Ortakları İle...
ACE Mimarlık Çalışanları İle...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları