Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

SAHA Derneği, Türkiye'den Sanatçılara Rijksakademie'de Çalışma Fırsatı Sunuyor

mimarizm.com / 16 Ocak 2013

Türkiye çağdaş sanatına karşılıksız destek veren SAHA Derneği, Amsterdam'daki köklü sanat kurumu Rijksakademie van Beeldende Kunsten ile işbirliği gerçekleştirdi.

İki kurumun sanatçıları destekleme yönündeki ortak amaçları doğrultusunda oluşturulacak SAHA Stüdyosu'nda, Türkiye'den bir sanatçının Rijksakademie'deki çalışmaları, iki yıl boyunca SAHA tarafından desteklenecek.

2014 yılı programına katılacak sanatçılar, başvurularını 1 Şubat'a kadar Rijksakademie internet sitesinden yapabilecek. Türkiye'den başvuran sanatçılar için 15 Şubat'a kadar ek süre tanınacak.

Başvurusunu 1 - 15 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirmek isteyen sanatçılar, ilgili e-posta adresinden kurumla iletişime geçebilecek. Başvurular, Rijksakademie'nin belirlediği bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek.


Rijksakademie van Beeldende Kunsten hakkında

1870'de kurulan Rijksakademie van Beeldende Kunsten, uluslararası görsel sanat dünyasında yeteneklerin geliştirilmesi, sanatın ve sanatçıların etkileşimlerinin desteklenmesi amacıyla çalışıyor. Kurumun misafir sanatçı programı her yıl 50'den fazla sanatçıyı ağırlıyor. Rijksakademie, bu program kapsamında sanatçıları ağırladığı stüdyolar için çeşitli kurumlarla işbirliği yapıyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları