Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

New York'ta Misafir Sanatçı Olmak için Son Gün 28 Haziran

mimarizm.com / 20 Haziran 2013

Türkiye'den bir sanatçı, SAHA Derneği'nin desteğiyle New York'taki ISCP'nin misafir sanatçı programına katılacak.

SAHA Derneği, New York'taki The International Studio & Curatorial Program (ISCP) ile başlattığı işbirliği kapsamında, misafir sanatçı programına Türkiye'den kabul edilen bir sanatçının katılım, seyahat, yaşam ve konaklama masraflarını karşılıyor.

1 Eylül – 30 Kasım 2013 döneminde gerçekleştirilecek misafir sanatçı programına başvurular, 28 Haziran 2013 tarihine kadar ISCP'nin internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Başvuru sonuçlarının Temmuz başında açıklanması planlanıyor.

ISCP ile SAHA arasındaki üç yıllık işbirliğinin ilk programı, katılımcılara yer, zaman ve yeni proje geliştirme olanağı sunuyor. Sanatçıya, günün 24 saati kullanabileceği 18 metrekarelik özel stüdyonun yanı sıra müze, galeri, stüdyo ve diğer kültürel mekanlara alan gezileriyle sanatçı konuşmaları ve açık stüdyolara katılım imkanı tanınıyor. Sanat alanında profesyonel gelişime ve uluslararası network oluşturulmasına yönelik aktiviteleriyle tanınan ISCP'nin halka açık programlarında sağlanacak diyalog sayesinde sanatçının şehrin kültürel manzarasına dahil edilmesi amaçlanıyor.

ISCP Hakkında
1994 yılında sponsorlu bir stüdyo ile açılan ISCP, şu anda 60'tan fazla ülkeden 1800'ün üzerinde sanatçı ve küratör ağırlayan, uluslararası alanda tanınan bir kurum olarak çalışmalarını sürdürüyor. ISCP, 2008 yılında Manhattan'dan East Williamsburg, Brooklyn'deki 1700 metrekarelik eski fabrika binasına taşındı. Bu yeni mekan ile kapasitesini genişleten kurum bünyesinde 35 stüdyo, bir sergi galerisi ve proje alanı bulunuyor.

SAHA Derneği hakkında
SAHA Derneği, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak, çağdaş sanatı destekleme amacında birleşen bir grup sanatsever tarafından 2011 yılında kuruldu. Dernek, Türkiye çağdaş sanatının tanınırlığını ve bilinirliğini artırmayı amaçlıyor ve bu doğrultudaki projelere karşılıksız destek veriyor. Evrensel değerlere saygılı ve demokratik bir duruşla, Türkiye çağdaş sanatı için özgür bir "saha" oluşturulmasını misyon ediniyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları