Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

SAHA Derneği'nin Sanatçı Desteği Manifesta ile Sürüyor

mimarizm.com / 18 Temmuz 2012

Türkiye güncel sanatına desteğini sürdüren SAHA Derneği, Avrupa Çağdaş Sanat Bienali Manifesta 9'a Türkiye'den kabul edilen Emre Hüner'in projesini destekledi.


 
Emre Hüner, "A little larger than the entire Universe"
  Fotoğraf: Kristof Vrancken (Sanatçının ve Rodeo Gallery'nin izniyle)


Hüner'in Manifesta'da sergilenen işi, "A little larger than the entire Universe" (Tüm Evren'den biraz daha geniş, 2012) başlığını taşıyor. Sanatçı; seramik, demir ve ahşap heykeller, bulunmuş nesneler, bitkiler, çizim, serigrafi, litografi ve çeşitli diğer malzemeleri bir araya getirerek, sanayi sonrası toplumlar ve tarih öncesi medeniyetler arasında kurgusal bir bağ yaratıyor. İlerleme, modernlik ve ütopya fikirleri üzerinden, çizgisel olmayan zaman kavramı, insan, mimarlık ve doğa ilişkisini tekrar sorguluyor.
 
Belçika'nın Genk kentinde bulunan ve kısa bir süre önce yenilenen Waterschei kömür madeni tesislerinde gerçekleştirilen Manifesta 9'un küratör grubunu, Meksikalı Cuauhtémoc Medina yönetiyor. "The Deep of the Modern" (Modernliğin Derinliği) temasıyla 2 Haziran – 30 Eylül 2012  tarihleri arasında sanatseverlerle buluşan bienal, sanat ve tarihin farklı katmanlarından karmaşık bir diyalog oluşturmayı amaçlıyor.
 
 
Manifesta Hakkında
Avrupa'da düzenlenen en önemli güncel sanat etkinliklerinden biri olarak kabul edilen ve ilki Hollanda'nın öncülüğünde 1996 yılında Rotterdam'da düzenlenen Manifesta, 2 yılda bir Avrupa'nın farklı şehirlerinde gerçekleştiriliyor. Soğuk savaşın ardından meydana gelen politik, ekonomik ve sosyal değişimlere cevap niteliğinde başlayan etkinlik, Avrupa'da sanat ve toplum arasında diyalog kurulması amacına odaklanan bir platform oluşturuyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları