Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Rüzgarın Sofranızı Tarumar Etmesine İzin Vermeyin

mimarizm.com / 07 Ağustos 2012

Marco Marotto'nun "Bye Bye Wind"i yaz sofralarının davetsiz misafiri rüzgara karşı pratik bir çözüm sunuyor.


Roma doğumlu endüstri ürünleri tasarımcısı Marotto'nun çözümü, özenle düzenlenmiş açık hava sofralarındaki tabak çanağı, aniden şiddetlenen rüzgara karşı korumaya alıyor. 

Sade bir veranda seti görünümündeki masa-sandalye takımı, dört kişilik bir sofra keyfi için gereken tüm donanımın iliştirilebileceği sayıda girintiye sahip. Açık hava sofrasındaki tüm teçhizatı masa yüzeyinin altına saklayan girintiler sayesinde, kendi eylemlerimiz dışında gerçekleşen her türlü sakarlığın önüne geçilmiş oluyor.

Takımı tamamlayan sandalyeler, masaya sığmayan eşyaları -telefon, kitap, müzikçalar, oyuncak ya da elinizin altında bulunmasını istediğiniz her ne varsa- korunaklı bir şekilde istiflemek üzere tasarlanmış.

Masanın dört köşesine serpiştirilen girintilere ise diler salata/çorba kasenizi ya da baharatlıkları yerleştirebilir, diler toprak ekleyip gizli saksılar yaratabilirsiniz.

Bye Bye Wind'in sıradışı çözümlerinden biri de masanın tam ortasında yer alan şişe bükme haznesi. Açık havada yenilen yemeklerin, rüzgar tehdidi altındaki bir diğer öğesinin biriken boş pet şişeler olduğu düşünüldüğünde pek de gereksiz bir ayrıntı sayılmaz!

Marco Marotto, proje aşamasındaki tasarımı uygulamaya dönüştürmek isteyen üreticilerin kendisine e-mail yoluyla ulaşabileceklerini belirtiyor.  


Bu haber,
dornob.com ve behance.net'ten derlenmiştir.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları