Atık İpliklerle Peyzaj Dokumak

Tuba Tellioğlu Şeren / 16 Ekim 2017
MVRDV, Jut Group’un TaiPei’deki 240 metrekarelik konferans salonunun iç mekan tasarımını tamamladı. Arjantinli tekstil sanatçısı Alexandra Kehayoglo’na özel olarak yaptırılan, geri dönüştürülmüş ipliklerin kullanıldığı, yeşil peyzaj görünümlü halı, mekanın hem zeminini hem de duvarlarını kaplıyor.

180 kişi kapasiteli, 240 metrekarelik konferans salonu, firmanın Taipei’deki merkez ofisinde yer alıyor. Zeminden duvarlara doğru devam ettirilen yeşil peyzaj görünümlü halı hakkında MVRDV kurucusu Winy Maas, “Bu sanat eseriyle birlikte Tayvan’ın doğal yeşil bitki örtüsünü iç mekâna taşımış olduk. Dinleyiciler etraflarını saran yeşil doku aynı zamanda, ileri derecede kentleşmiş Taipei’in tam ortasında yer alan bir konferans salonu için ses izolasyonu da sağlıyor,” diyor.  

Mekana özel olarak Arjantinli tekstil sanatçısı Alexandra Kehayoglou tarafından farklı bir teknikle elde dokunarak yaratılan bu çalışma tam bir yılda tamamlanmış. Sanatçının ailesine ait Buenos Aires’teki halı fabrikasından getirilen atık ipliklerle dokunan çalışma, konferans salonuna özgün bir atmosfer kazandırmanın yanı sıra Jut’un sanatçılarla, tasarımcılarla ve mimarlarla iş birliği yapma konusundaki heveskâr tavrını da ortaya koyuyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :