Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

17. Venedik Mimarlık Bienali’nin Teması Açıklandı

mimarizm.com / 19 Temmuz 2019
23 Mayıs - 29 Kasım 2020 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek 17. Venedik Mimarlık Bienali’nin teması, “Birlikte Nasıl Yaşayacağız?” olarak açıklandı.

La Biennale di Venezia'nın Başkanı Paolo Baratta, 17. Venedik Mimarlık Bienali’nin küratörü Haşim Sarkis ile birlikte bienalin temasını "Birlikte Nasıl Yaşayacağız?” olarak Venedik'teki Ca 'Giustinian'da açıkladılar.

Hashim Sarkis; temayı şu sözleriyle açıkladı:

“Yeni bir “mekansal uzlaşmaya” ihtiyacımız var. Politik bölünmeler ve artan ekonomik eşitsizlikler bağlamında mimarları, cömertçe birlikte yaşayabileceğimiz alanları hayal etmeye çağırıyoruz. Artan bireyselliğimize rağmen diğer insanlarla ve canlılarla dijital ve gerçek mekanlarda birlikte olmak; yeni hane halkları olarak farklı ve saygın yerleşim alanlarını birlikte aramak; birlikte eşitlik, katılım ve mekansal kimlik talep eden gelişmekte olan topluluklar olarak; birlikte siyasi sınırlar boyunca yeni birlik coğrafyaları hayal etmek için; ve birlikte yaşamaya devam etmemiz için küresel eylem gerektiren krizlerle karşı karşıya olan bir gezegenin bireyleri olarak.”

Sarkis; bienale davet edilen mimarların, diğer disiplinleri (sanatçılar, inşaatçılar ve zanaatkarlar, aynı zamanda politikacılar, gazeteciler, sosyal bilimciler ve günlük vatandaşlar) sürece katılımlarına vesile olması beklenmekle birlikte bienalde; mimarın mekansal uzlaşmanın koruyucusu olarak konumlandırılacağını dile getirdi ve ulusal katılımların küratörlerinden, serginin alt temalarından birini veya birkaçını ele almaları isteneceğini, daha kapsayıcı sosyal konut ve donatıya ya da daha fazla kentsel ve bölgesel dokuya duyulan ihtiyacın, gelişmekte olan ekonomilerde olduğu gibi gelişmiş ülkelerde de belirleyici olduğunu belirtti.

Haber https://www.labiennale.org linkinden derlenmiştir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları