"İçmimaride Tasarım Sonuçları" Atölyesi Sergisi

18 Kasım 2008
"İçmimaride Tasarım Sonuçları" Atölyesi Sergisi

Bu yıl beşincisi düzenlenen Türk-Alman İçmimarlar Buluşması, Alman İçmimarlar Birliği BDIA'nın (Bund Deutscher Innenarchitekt) organizasyonu ve TMMOB İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi'nin katkılarıyla 16- 20 Kasım 2008 tarihleri arasında İstanbul'da 4 farklı üniversitede gerçekleştiriliyor. Etkinlik kapsamında "İçmimaride Tasarım Sonuçları" başlıklı bir dizi atölye düzenlenecek.

Maltepe Belediyesi, M&N Mimarlık A.Ş., Kadıköylife Dergisi, Tusdo Reklam, İdea Basım ve Mimarizm'in katkıları gerçekleştirilen beşinci ‘Türk-Alman İçmimarlar Buluşması'na eşlik eden workshoplar, İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi), İTİCÜ (İstanbul Ticaret Üniversitesi), MGSF (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi) ve MSGSÜ (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) İçmimarlık bölümlerinde gerçekleştiriliyor. Her iki kültür içerisinde tasarımı etkileyen faktörlerin ele alınacağı ve farklı konuların işleneceği workshoplarda kağıttan mobilyalar, günlük hayatta kullanılan basit obje ve eşyalarla yeniden oluşturulan tasarımlar, temalı tasarımlar, beden dili ve iletişimin tasarıma etkisi ile ifade edilebilen tasarım gibi ilginç konular işlenecek. Çalışmalarının sonuçları ise bir sergi ile ortaya konacak.

İki ülkeden içmimarlar, tasarımcılar, akademisyenler, iç mimari alanındaki firmalar ve medya mensupları ile BDIA- (Alman İçmimarlar Birliği) ve TMMOB İçmimarlar Odası Başkan ve üyelerinin yanı sıra, Almanya'dan 200 kişilik bir heyetin de katılacağı workshop sergi açılışı, 20 Kasım 2008 tarihinde yapılacak. Sergi, Dolmabahçe Sarayı sergi salonunda 25 Kasım 2008 tarihine kadar görülebilir.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

BAŞLANGIÇ
20.11.2008 19:30
BİTİŞ
25.11.2008 17:00
YER
Dolmabahçe Sarayı, Beşiktaş
DÜZENLEYEN
Alman İçmimarlar Birliği BDIA (Bund Deutscher Innenarchitekt), TMMOB İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi’nin katkılarıyla.
İLETİŞİM
A: Dolmabahçe Sarayı Sergi Salonu (Depo Müze Girişi), Beşiktaş - İstanbul