İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Yarışması 2017

mimarizm.com / 07 Temmuz 2017
İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin kentteki mimarlık okulları arasında en iyi bitirme projelerini seçmek, genç mimarları teşvik etmek ve özendirici bir ortam oluşturmak amacıyla düzenlediği İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Yarışması'nın son başvuru tarihi 24 Eylül 2017.

Biçim ve Türü
Yarışma mimarlık alanında, İzmir kenti mimarlık okulları lisans öğrencilerine açık ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş olup, mimarlık öğrencileri bitirme projesi yarışmasıdır.

Katılım Şekli
Yarışmaya İzmir’deki mimarlık okullarındaki mimarlık lisans eğitimi yapmakta olan öğrenciler, güz ve bahar yarı yıllarına ait bitirme projeleri ile katılabilir. Projeler A1 formatında dikey kullanılmış 2 pafta halinde dijital olarak teslim edilir. Sergilenmeye değer görülenler ve ödül alan projeler İzmir SMD tarafından panolara basılarak ödül töreninde sergilenir. Ödül alan projeler Serbest Mimar dergisinde basılır. Tüm katılan projeler İzmir SMD'nin web sayfasında arşivlenir. Yarışma başvuruları web sitesi üzerinden tek aşamalı ve online olarak herhangi bir ön kayıt bulunmaksızın alınmaktadır. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Takvim
İZMİR SMD ÖĞRENCİ BİTİRME PROJESİ ÖDÜLLERİ her yıl düzenlenir. Yarışma her yıl haziran ayı içinde ilan edilir. Son başvuru her yıl eylül ayı ilan edilen tarihte yapılır. Başvuru formuna İzmir SMD web sayfasından erişilebilir.

Seçici Kurul
Burak ALTINIŞIK (PAÜ)
Alpay DEMİRCİ (İzmir SMD)
Umut İYİGÜN (İstanbul SMD)
Saitali KÖKNAR (KHAS)
Berna TANVERDİ (TSMD)
Dilek Safer (Raportör)

Ödüller
Jüri tarafından 3 ödül verilir. Ayrıca 5 sergilenecek proje seçilir. Derece alanlara 2018 yarıyıl tatilinde Atina gezisi ödül olarak belirlenmiştir.

Son Başvuru Tarihi
Projelerin en geç 24 Eylül Pazar günü, saat 24.00’a kadar Wetransfer yoluyla izmirsmd@gmail.com adresine yüklenmesi gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :