8. Halı Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 09 Haziran 2014

Geleceğe yatırım yapmak ve ülkemizdeki yeni yeteneklere fırsatlar sunmak amacıyla sekizincisi düzenlenen Halı Tasarım Yarışması'nın son başvuru tarihi 13 Haziran 2014.


                       


İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) 'in ev sahipliğinde her yıl düzenlenen Halı Tasarım Yarışması, hem halıcılık sanatının gelişmesine yardımcı olmayı hem de sektöre süreklilik ve canlılık kazandıracak genç halı tasarımcılarını keşfetmeyi hedefliyor. Üniversite öğrencileri veya yeni mezunların katılımına açık olan yarışma her yıl genç ve yetenekli tasarımcı adaylarına kendilerini ifade etme şansı tanıyor. 

Kimler Başvurabilir?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları dâhilinde veya yurtdışında okuyan T.C. veya K.K.T.C vatandaşlarına açık olan yarışmada, üniversitelerin Ön lisans, Lisans ve Yüksek Lisans  bölümlerinde (bölüm sınırlaması olmaksızın) okuyan veya en fazla 5 yıl önce mezun olmuş olan herkes  yarışmaya katılabiliyor. Doktora ve üzeri derecedeki öğretim görevlilerinin katılamayacağı tasarım yarışmasına aynı zamanda İHİB'in daha önce düzenlemiş olduğu Halı Tasarım Yarışmalarında ilk üç dereceye girenler de katılım sağlayamıyor.

Yarışma Süreci

Başvuruların ilk değerlendirilmesi 16 Haziran 2014 Pazartesi yapılacak ve sunum dosyaları ve başvuru dökümanları dosya numaralarına göre incelenerek ikinci aşamaya kalan dosyalar belirlenecek. 18 Haziran Çarşamba günü adaylar Jüri ile sözlü görüşme yapacak olup, İkinci aşamaya kalmış olan katılımcılardan sunum yapmaları istenecek. Bu çerçevede tasarlanan halının kullanım alanı, tüketici tarafından kullanılabilirliği ve halının piyasaya sunulabilirliğinin araştırılması ön planda tutulacak. Yapılan görüşmeler sonucunda 8 finalist belirlenecek olup, finalistlerin kendilerinin seçeceği bir tasarımın 150 x 220 cm ölçülerinde üretimi istenecek. Böylece her finalist, bir halı tasarımını final gecesi için jüri özel sunumuna hazırlamış olacak.

Ödüller

1.
Yurtdışındaki en önemli halı fuarını ziyaret: İlk 8'e kalan finalistler sektörün en önemli fuarlarından olan Domotex Halı ve Yer Kaplamaları Fuarı'nı ziyaret etme şansı yakalıyor.

2.
Para ödülleri:
Birincilik Ödülü: 7.000 TL
İkincilik Ödülü: 5.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 3.000 TL

3. Eğitim ödülü: İlk 8'e kalan finalistler 2015 yılı içerisinde 6 aylık yabancı dil kurs bedelinin %90'ı İHİB tarafından karşılanıyor.

4. Bilgisayar ödülü: İlk 3'e kalan finalistleri birer MacBook Pro 13 bekliyor.

5. İnovasyon ödülü: Finale kalan 8 aday arasından, jürinin layık görmesi durumunda, en çok inovatif tasarıma veriliyor. İnovasyon ödülü almaya layık görülen finalist Fransa'nın önde gelen tasarım fuarı Maison&Objet'ye götürülüyor. 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Künye
Teslim Tarihi

13.6.2014 00:00:

İletişim

A: İTKİB Fuarlar Şubesi, Çobançeşme Sanayi Cad. Dış Ticaret Kompleksi B Blok 5. Kat Yenibosna - İstanbul T: (212) 454 02 00 / 1352 E: fairs@itkib.org.tr