Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

"Swanke Hayden Connell Mimarlık olarak çok geniş bir yelpazede çalışıyoruz"

27 Ağustos 2019

Peki, Swanke Hayden Connell Mimarlık neler yapar, ne gibi hizmetler verir?

BŞ: Aslında çok geniş bir yelpazede çalışıyoruz. Master plan, mimari projeler, ofis, konut, karma kullanım ve otel projeleri geliştirdik. Bunlar dışında çok sayıda iç mimari projelerimiz oldu. Özellikle ofis iç mimarisi üzerine daha fazla çalışıyoruz.

 

Proje geliştirme sürecinde işverenle birlikte hareket etmeye özen gösteriyoruz. İşverene proje tasarımı ile birlikte yatırımı yapma konusunda mümkün olduğunca destek olmaya gayret ediyoruz. Yapılacak fizibilite çalışmalarına dâhil olmayı önemsiyoruz. Yaptığımız bir ofis iç mimarisi ise ya da bir taşınma süreci ise onlar için uygun olabilecek binaları birlikte araştırıyoruz. Hangi binanın onlar için daha efektif olabileceğini sorguluyoruz. Projelerimizin uygulama süreçlerinde de mesleki kontrollük görevlerimize devam ediyoruz. İnşaat süresi boyunca hem uygunluğunu gözlemliyor hem de ortaya çıkabilecek revizyonlar, aksilikler olabileceğinden, sürece dahil olarak projemizi destekliyoruz.  

Allianz Kampus Izmir

Kendi aranızda görev dağılımını nasıl yapıyorsunuz?

ZO: Müşteri ilişkilerinden ve ofis yönetimininden ağırlıklı olarak Burcu Şenparlak sorumlu. Bülent Dündar ve ben de projeleri yürütüyoruz. Müşteri görüşmelerini ve sunumları birlikte gerçekleştiriyoruz.

BŞ: İstanbul ofisimizde çok kalabalık bir ekip değiliz. O yüzden herkesin yaptığı iş biraz iç içe girmiş durumda. Ama tabii ki kadronun en eskileri olarak biz ofis yönetiminden daha fazla sorumluyuz. Diğer arkadaşlarımız daha çok proje ve tasarım ile ilgili süreçlerde yer alıyorlar. Bunun dışında yurtdışına raporlama kısımlarını ağırlıklı olarak ben ve Zeynep birlikte yapıyoruz. 

ZO: Aslında şöyle de bir özelliğimiz var. Bir projeye başladığımız zaman aynı ekiple devam ediyoruz. Projeyi, tasarım ve uygulama diye iki aşamaya bölmüyoruz. Dolayısıyla bir projede çalışan ekip arkadaşlarımız projenin her etabında görev almış oluyorlar. Böylece tüm ekip tüm proje süreci ile ilgili tecrübe kazanmış ve kendini geliştirmiş oluyor. 

Allianz Genel Merkezi 


Swanke Hayden Connell Mimarlık yöneticileri ile
Swanke Hayden Connell Mimarlık ekibi ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları