Nadide Funda Gıdık

29 Ağustos 2019

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, mimarlık bölümünden mezunum. Daha önceden Sistema şantiye stajı deneyimim oldu. Ofis stajımı ise Swanke Hayden Connell Mimarlık’ta yaptım. SHCM’yle ilk tanışmam da bu şekilde oldu. Bu bana çalışma ortamını görme ve şu an çalıştığım ekip arkadaşlarımla tanışma fırsatı verdi. Farklı ölçek ve proje tiplerindeki mimari çalışmaları mesleki bilgimi zenginleştirmemde faydalı olacağını düşündüğüm için mezun olduktan sonra iş başvurusu yaptım ve ekibe dahil oldum. Ağustos 2017’den itibaren de burada çalışıyorum.

SHCM bana göre, yılların getirdiği bilgi birikimi ve deneyimle sektörde önde gelen mimarlık ofislerinden biri. Her tasarımında, değişen toplum dinamiklerine ayak uydurarak, kendi bağlamına yerleştirilmiş ve özel olarak onu kullanan insanlara yönelik mekanlar ortaya çıkarıyor. Karşılaştığı problemlere yaratıcı çözümler getirerek projelerde kendi tarzını ortaya koyuyor.

Şu ana kadar dahil olduğum her projede tasarımdan uygulamaya kadar farklı aşamalarda yer aldım. Ofis bu konuda büyük bir esneklik sağlıyor. Herkesin sürece katılmasına, fikirlerini ortaya koymasına teşvik ediyor. Bu sayede yaratıcı ve inovatif fikirler ortaya çıkmış oluyor. 

Credit Suisse İstanbul, Turk Barter, 3M İstanbul, Sanofi ve Google tasarım süreçlerinde dahil olduğum projeler. Bunların arasında olan Sanofi projesinin hem tasarım hem de uygulama süreçlerinde yer aldığım için keyifli bir proje oldu.

Projelerde başarılı olmanın en önemli unsurlarından biri ekip çalışması ve ekibin uyumlu hareket etmesi olduğunu düşünüyorum. Biz bunu çok iyi başarıyoruz diyebilirim. İşlerin sistemli yürümesinden dolayı zaman konusunda sıkıntı yaşamadan çalışmalarımızı tamamlıyoruz. Her projenin başında yaptığımız toplantıda süreç ve planlamaya uygun olarak iş dağılımı yaparız. İlerleyen zamanlarda gelişmeleri değerlendirmek ve karar alma noktalarında tekrar bir araya gelerek projeyi başarılı bir şekilde tamamlıyoruz.


Swanke Hayden Connell Mimarlık yöneticileri ile
Swanke Hayden Connell Mimarlık ekibi ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :